birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 12.09.2021 11:09

İDOB, bale sezonunu 'Uyuyan Güzel' ile açtı

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, yeni sezona 'Uyuyan Güzel' balesiyle "merhaba" dedi. 4 sezondur kapalı gişe oynanan eserin biletleri satışa çıkar çıkmaz tükendi.

İDOB, bale sezonunu 'Uyuyan Güzel' ile açtı

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), 2021-2022 bale sezonunu "Uyuyan Güzel" balesiyle, küresel salgının kontrollü normalleşme döneminde alınan önlemlerle açtı.

İDOB'dan yapılan açıklamaya göre, sanatseverlerle yüz yüze buluşmayı engelleyen küresel salgın kaynaklı zorunlu ara, klasik bale repertuvarının en önemli eseri olarak kabul edilen "Uyuyan Güzel"in temsiliyle son buldu.

Yüzyıllık uykuya dalan güzel bir prensesin öyküsünü anlatan ve 4 sezondur kapalı gişe oynanan eserin biletleri satışa çıkar çıkmaz tükendi.

Bale tekniği ve estetiği yönünden bu sanat dalının en önemli eserlerinden biri olan "Uyuyan Güzel" balesi 15-17 ve 18 Eylül'de Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde sahnelenecek.​​​​​​​

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol