birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

İETT Genel Müdürü Bilgili: Toplu ulaşım için akaryakıtta KDV ve ÖTV acilen kaldırılmalı

Akaryakıt zamlarına tepki gösteren İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, “Mazot bugün artık 20 lira sınırına dayandı. Belediyelerin ve özel halk otobüsü, minibüs, hatta taksi esnafının kontak kapatmaya mecbur kalmadan ulaşım hizmeti vermeye devam edebilmesi için, toplu ulaşımda kullanılan akaryakıttaki KDV ve ÖTV acilen kaldırılmalı” dedi.

EKONOMİ 05.03.2022 12:41
İETT Genel Müdürü Bilgili: Toplu ulaşım için akaryakıtta KDV ve ÖTV acilen kaldırılmalı
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) işletmesi İETT'nin Genel Müdürü Alper Bilgili, sosyal medya hesabından akaryakıt zamlarına tepki gösterdi.

Bilgili, toplu taşımada kullanılan akaryakıttaki KDV ve ÖTV’nin indirilmesini istedi.

Alper Bilgili, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"Mazot bugün artık 20 lira sınırına dayandı. Belediyelerin ve özel halk otobüsü, minibüs, hatta taksi esnafının kontak kapatmaya mecbur kalmadan ulaşım hizmeti vermeye devam edebilmesi için, toplu ulaşımda kullanılan akaryakıttaki KDV ve ÖTV acilen kaldırılmalı."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol