birgün

9° PARÇALI AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 21.01.2020 12:48

IFITT Turkey Chapter çalışmalarına başladı

IFITT Turkey Chapter çalışmalarına başladı

1997 yılında Avusturya’nın Innsbruck kentinde kar amacı gütmeyen bir federasyon olarak kurulan IFITT (Uluslararası Bilgi teknolojileri, Turizm ve Seyahat Federasyonu), 7. CHAPTER açılışını 27 Kasım 2019 tarihinde Türkiye'de yaptı.

İlk yönetim kurulu toplantısını 13 Ocak Pazartesi günü Bodrum’da gerçekleştiren IFITT Turkey Chapter'ın başkanı Dr. Gizem Kayar, IFITT Turkey Chapter’ın misyonunun; “Bilgi teknolojilerinin turizm endüstrisinin farklı sektörlerinde kullanılması için deneyim, bilgi ve heyecanı paylaşmak, sektörle yakın ilişkiler geliştirmek, toplumsal sorumluluk hissetmek ve bilimsel mükemmelliği hedeflemek” olduğunu ifade etti.

Gerçekleştirilen ilk toplantıda; IFITT’nin uluslararası işbirliklerinin Türkiye’ye yansıtılması ve Türkiye’den de uluslararası projelere destek verilmesinin hedeflendiği belirtilirken, E-turizm’deki bilgi birikimi, gelişim ve uygulama alanlarındaki gelişmelerin kullanıcıların hayat kalitesini yükselten ve kullanım kolaylığı özelliği taşıyan nitelikte olması gerektiği belirtildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız