birgün

23° AÇIK

İGC’den Oğuz Kaan Salıcı’ya tepki: ‘İzmir basını küçümsenemez’

İzmir’e bir dizi program için gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuzhan Kaan Salıcı’nın kendisine soru sormak isteyen basın mensuplarına yönelik tutumuna karşı İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) açıklama yaptı. Açıklamada, “İzmir’deki basın mensuplarına karşı sergilediği tavır kabul edilemez” denildi.

BİRGÜN EGE 25.04.2022 15:43
İGC’den Oğuz Kaan Salıcı’ya tepki: ‘İzmir basını küçümsenemez’
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC), İzmir’e bir dizi program için gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuzhan Kaan Salıcı’nın kendisine soru sormak isteyen basın mensuplarına yönelik tutumuna karşı yazılı bir açıklama gerçekleştirdi.

Yapılan açıklamada, “İzmir’deki basın mensuplarına karşı sergilediği tavır kabul edilemez. Sayın Salıcı’nın nezdinde tüm siyasetçi ve yetkililere çağrımızdır: Açıklama yapıp yapmamak bireysel bir haktır. Ancak, görevlerini yapmaya çalışan meslektaşlarımızın yönelttiği sorulara karşı küçümseyen üslupla yanıt vermek her şeyden önce siyasetçi sorumluluğu ile örtüşmemektedir. İzmir Basını, Şehit Gazeteci Hasan Tahsin’in emanetidir, özgürdür” ifadelerine yer verildi.

Basına yönelik hiçbir küçümseyici tavrı da kabul etmeyeceklerini belirten İGC son olarak şunları kaydetti: “Hiçbir şekilde basınımızı ve meslektaşlarımızı küçümseyen tavırlara izin vermeyeceğimizi belirtir gazeteci- siyasetçi ilişkisinin daha uygar bir zeminde yürümesi konusundaki kararlılığımızı hatırlatırız.”

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de programa katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı saatler süren program takibi ardından kendisine soru yöneltmek isteyen basın mensuplarının sözünü keserek, “Kendini yorma, sen benim İzmir’de hiç açıklama yaptığımı gördün mü?” diye yanıt verdiği belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol