birgün

0° PARÇALI AZ BULUTLU

Iğdır'da avukat olduğunu kanıtlayamayan uzman çavuş tutuklandı

Iğdır'da avukat olduğunu öne süren ancak Urfa 20. Zırhlı Tugay'da uzman çavuş olduğu ortaya çıkan Semih Baykır, 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından tutuklandı.

GÜNCEL 08.12.2022 10:05
Iğdır'da avukat olduğunu kanıtlayamayan uzman çavuş tutuklandı Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Iğdır'da yanında avukat cübbesi taşıyan ve 'hukuk mezunu' olduğunu ancak mezun olduğunu kanıtlayamayacağını söyleyen Semih Baykır, 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından tutuklandı.

Iğdır'da polisler, bir kafeye giderek şüphelendikleri kişiden kimliğini göstermesini istemiş, yanında avukat cübbesi bulunan Semih Baykır, avukat olduğunu ve kimlik ibraz etmeyeceğini söylemişti.

Polisin kimlik ibrazı talebini reddeden Semih Baykır, emniyete götürülmüştü. Emniyette yapılan incelemelerde Semih Baykır'ın avukat olmadığı, Urfa 20. Zırhlı Tugay'da uzman çavuş olduğu ortaya çıkmıştı.

IĞDIR BAROSU, ŞİKAYETÇİ OLDU

Baykır, Iğdır Emniyeti'nde verdiği ifadede, "Kıbrıs Teknoloji ve Bilim Üniversitesi'nin çevrimiçi fakültesinden hukuk mezunu olduğunu ancak mezun olduğunu kanıtlayamayacağını" söylemişti.

Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde yapılan çalışma sonucu adliyeye çıkarılan Baykır, nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik ve kamu kurumundan hırsızlık suçlarından tutuklandı.

Iğdır S Tipi Cezaevine konulan Semih Baykır hakkında Iğdır Barosu da şikayetçi oldu.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol