Amasya'da boğaz ağrısıyla götürüldüğü semt polikliniğinde yapılan iğnenin ardından fenalaşan 7 yaşındaki Melis Kıymet, hayatını kaybetti. Melis'in ölümünde ihmal iddialarıyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

İğne olduktan sonra fenalaşan 7 yaşındaki Melis Kıymet hayatını kaybetti

Amasya'da Nuran Zehra ve Çağlar Kıymet çiftinin çocuğu 7 yaşındaki Melis Kıymet, boğaz ağrısı şikayetiyle sabah saatlerinde ailesi tarafından Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği'ne götürüldü.

Burada kendisine antibiyotik iğneyle tedavi uygulandı. DHA'nın haberine göre iğnenin ardından fenalaşan Kıymet, hayatını kaybetti.

Melis Kıymet'in cenazesi, savcının incelemesinin ardından otopsisi için hastane morguna kaldırıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Amasya Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "30 Aralık 2022 günü Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği'nde yaşanan bir olayda, 7 yaşındaki çocuğumuzun yapılan tıbbi müdahale sonrası hayatını kaybettiği iddia edilmiştir. Yaşanan şüpheli ölüm olayı ile ilgili olarak Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, konunun araştırılması için Valiliğimizin talimatıyla idari soruşturma da başlatılmıştır. Vefat eden çocuğumuza Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz" denildi.