birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 15.05.2021 15:23

İHH'den tam kapanmada İsrail protestosu

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları Ankara'daki İsrail Büyükelçiliği Konutu önünde protesto edildi. İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) çağrısında büyükelçilik konutu önünde toplanan yüzlerce kişi, öğle namazının ardından saldırılarda yaşamını yitiren Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

İHH'den tam kapanmada İsrail protestosu

Ankara'da İsrail Büyükelçiliği Konutu önünde İHH'nin çağrısıyla toplanan bir grup, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını kınadı. Ellerinde Filistin ve Türk bayraklarıyla tekbir getiren grup, "Mescid-i Aksa onurumuzdur", "Zalimler için yaşasın cehennem", "Aksa'ya, Gazze'ye, direnişe bin selam", "Cin cihad şehadet" sloganları attı.

Yapılan basın açıklamasında İsrail'in 14 Mayıs 1948 tarihinde kurulduğu anımsatılırken, "Yıllarca süren, tehcirin, zulmün sonrasında kendilerini devlet olarak ilan eden Siyonist çetenin orada Filistinli Müslüman kardeşlerimizi yıllardan yıla tehcir etmesi sonrasında toprak günü olarak ilan edilmiş bir gün. Bu sene aşırı dinci Yahudiler'in Aksa'ya baskın düzenlemesine yönelik organizasyonun sonrasında Mescid-i Aksa'nın onurunu, şerefini yıllardır izzetli bir şekilde koruyan Aksalı kardeşlerimiz camilerimizi terk etmediler" denildi.

Büyükelçilik önünde toplanan grup, öğle namazının ardından, İsrail saldırıları sırasında yaşamını yitiren Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldı, dua etti.

Tam kapanma dönemi olmasına ve yasaklar bulunmasına karşın protestoya yönelik cezai bir işlem uygulanmadı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol