birgün

23° AÇIK

İhsan Oktay Anar'ın yeni romanı Tiamat 16 Şubat'ta çıkıyor

Yazar İhsan Oktay Anar Everest Yayınları’ndan çıkacak yeni romanı Tiamat ile 8 yıl aradan sonra okurları ile buluşacak. Tiamat, 16 Şubat’ta yayımlanacak.

KÜLTÜR SANAT 11.02.2022 11:50
İhsan Oktay Anar'ın yeni romanı Tiamat 16 Şubat'ta çıkıyor
Abone Ol google-news

Sekiz yıl önce yazdığı Galîz Kahraman romanı ile okurlarıyla buluşan yazar İhsan Oktay Anar, yeni romanı ve yeni yayınevi ile okurlarının karşısına çıkıyor. Çağdaş edebiyatın en önemli yazarları arasında gösterilen Anar'ın yeni kitabı Tiamat 16 Şubat'ta Everest Yayınları tarafından yayımlanacak.

160 sayfa olan Tiamat'ın editörlüğünü Everest Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Saadet Özen yaparken, kapak çizimini ise Ali Yaycıoğlu gerçekleştirdi.

Tiamat, ciltli ve ciltsiz olarak iki formatta okura sunulacak.

Tiamat’ın arka kapağında şu ifadeler yer alıyor:

“Başlangıçta her şey soğuk, boş ve anlamsızdı. Kutsal Rüzgâr sular üzerinde okşar gibi anaforlarla esiyor, güneş ve ayın, burçlar ve yıldızların henüz yaratılmadığı zifirî gecede, gözleri mucizevî bir dokunuşla açılmış halde bizzat kendini, yani karanlığın yine ta kendisini gören kör tabiatı sanki teselli ediyordu.

Onun uyanıp cisimleşmiş hâli olan diğer çelik canavarın belirsiz silueti ise satıhtaki zayıf aydınlığın hemen altında âdeta kımıltısızdı.”

İhsan Oktay Anar’ın derin denizlerde kurduğu âlemde, o belirsiz, kımıltısız siluetin hem içinde hem dışında, olağanüstü bir hikâyede, hikâyeyiz.

ihsan-oktay-anar-in-yeni-romani-tiamat-16-subat-ta-cikiyor-979334-1. ihsan-oktay-anar-in-yeni-romani-tiamat-16-subat-ta-cikiyor-979338-1.

1995’te İletişim Yayınları tarafından yayımlanan 'Puslu Kıtalar Atlası' kitabıyla tanınan İhsan Oktay Anar ayrıca, 'Kitab-ül Hiyel', 'Efrâsiyâb’ın Hikâyeleri', 'Amat', 'Suskunlar', 'Yedinci Gün' ve 'Galîz Kahraman' kitaplarının da yazarı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol