birgün

19° AZ BULUTLU

GÜNCEL 09.03.2021 15:59

İki abisinin de cinsel istismarına maruz bırakılan kız çocuğu, evde doğuma zorlandı!

Zonguldak’ta iki abisinin istismarına maruz kalan 17 yaşındaki S.K., hamile kaldı. Olay, evde doğuma zorlanan genç kızın, kanamasının durmaması nedeniyle hastaneye kaldırılmasının ardından ortaya çıktı. İstismara ilişkin davanın duruşması ise bugün görüldü.

İki abisinin de cinsel istismarına maruz bırakılan kız çocuğu, evde doğuma zorlandı!

Zonguldak Kilimli’de yaşayan 17 yaşındaki S.K., biri öz diğeri üvey olan iki abisinin cinsel istismarına maruz bırakıldı.

S.K., geçen yıl 24 Şubat’ta evde yaptırılan doğum sonrası kanaması durmayınca annesi H.K. ve üvey abisi G.K. tarafından Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada doğum yapan S.K., polise verdiği ifadede yaşadıklarını anlattı.

İfadesinde annelerinin bir, babalarının ise ayrı olduğu abisi S.K.’nin kendisine evde cinsel istismarda bulunduğunu söyleyen genç kız, annesinin durumu öğrendiğinde ‘üzüldüğünü ve ağladığını’ söyledi. Alınan DNA raporunda ise bebeğin S.K. isimli abisinden değil, üvey abisi G.K.’den olduğu anlaşıldı.

DHA’nın aktardığına göre S.K.’nin Adli Tıp Kurumu’ndan alınan raporunda ise ruhsal yönden kendini savunamayacak durumda olduğu ve ‘mevcut zeka geriliğinin hekim olmayanlarca anlaşılabileceği ancak vereceği ifadelere ana hatları ve kuvvetli delillerle desteklendiği takdirde itibar edilebileceği’ belirtildi.

KORUMA ALTINA ALINDI

Gözaltına alınan G.K. tutuklanırken, S.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cumhuriyet Savcısının hazırladığı iddianamenin ardından tutuklu sanık G.K. hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 24 yıl, tutuksuz sanık S.K. hakkında ise 23 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Anne H.K. hakkında ise ‘suçu bildirmeme’ suçundan 1,5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

S.K. ise doğumun ardından bebeğiyle birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce koruma altına alındı.

‘HAMİLE OLDUĞUMU BİR TEK BABAM BİLMİYORDU’

Zonguldak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada tutuklu sanık G.K., tutuksuz sanıklar S.K. ve anne H.K. ve taraf avukatları hazır bulundu. S.K. ise pedagog eşliğinde özel odadan kamera sistemiyle davaya katıldı.

Pedagogun sorularını cevaplayarak ifadesi alınan genç kız, “Neden burada olduğunu biliyor musun?” sorusuna, “Ağabeylerimin yaptığı şeyler için” diye cevap verdi. Abileri S.K. ve G.K.’nın değişik tarihlerde cinsel istismarına maruz kaldığını anlatan S.K., “Evde kardeşlerim varken annem markete gittiğinde G.K. kapıyı çaldı. Açmayınca camdan atladı, içeri girdi. Biz G.K. ile yatak odasında kaldık. Uygunsuz yerlerimi ellemesine izin vermeyince bana bağırdı. Üstümü çıkardı. Ben yapma dedim. Bunu her gün yapıyordu. Cinsel istismarda bulundu. Anneme G.K.’nın bir şey yaptığını söylemedim. Kardeşim S.’ye söyledim. Sonra benim midem bulandı. Makasla bebeğimi almak için G.K. karnımı kesmek istedi. Bunu doğum sancısı olunca yaptı. Hamile olduğumu bir tek babam bilmiyordu” dedi.

Genç kız, diğer ağabeyi S.K.’nin dE G.K.’nin yaptığı şeylerin aynısını yaptığını ifade etti. Mahkeme başkanının diğer ifadeleriyle duruşmadaki ifadeleri arasındaki çelişkiyi sorduğu S.K., “Ağabeylerimden korktuğum için ifadelerim öyle oldu” diye konuştu.

SANIKLAR REDDETTİ, ANNE DOĞRULADI

Tutuklu sanık G.K. ise ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek, “Böyle bir şey olmadı kesinlikle. Ben burada değildim o tarihte” dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanının, “O zaman çocuk senden nasıl oldu?” sorusunu cevaplayan G.K., “Ben geldiğimde mağdur 7 aylık hamileydi. Ben böyle bir şey yapmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum” iddiasında bulundu.

Tutuksuz sanık S.K. de “Ben böyle bir şey yapmadım kesinlikle. Ben evlerine de gitmiyorum. Kesinlikle kabul etmiyorum” diye konuştu. Anne H.K. ise kızının beyanlarına bir diyeceği olmadığını ifade ederek, S.K’nin ilk istismarda bulunan kişi olduğunu söyledi.

Duruşma, sanıklardan G.K.’nin tutukluluk halinin devamına karar verilerek dosyadaki eksikliklerinin giderilmesi için ertelendi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol