birgün

18° GÖK GÜRÜLTÜLÜ HAFİF YAĞMURLU

İki aydır direnen Çekmeköylüler, destek çağrısı yaptı: Belediye parkta yıkıma hazırlanıyor

Çekmeköy'de 2 ayı aşkın süredir parkları için direnen yurttaşlar, belediyenin parkta yıkıma hazırlandığını duyurararak destek çağrısı yaptı.

GÜNCEL 01.08.2022 18:45
İki aydır direnen Çekmeköylüler, destek çağrısı yaptı: Belediye parkta yıkıma hazırlanıyor
Abone Ol google-news

Çekmeköy'deki park alanı için direnen mahalleli, AKP'li Çekmeköy Belediyesi'nin yıkıma hazırlandığını duyurarak dayanışma çağrısı yaptı.

Mehmet Akif Mahallesi halkının AKP'li Çekmeköy Belediyesinin sermaye ve rant uğruna talan etmek istediği park için direnişi sürüyor.

Mahallede bulunan ve ilçenin ikinci büyük parkı olan alanın rant uğruna katledilmesine karşı direnen Çekmeköylüler, AKP'li Çekmeköy Belediyesi'nin halkın tüm itirazlarına rağmen yıkım için hazırlandığını duyurdu. Nöbet alanındaki direnişçiler, "Parktaki ağaç kıyımına ve talana karşı sürdürdüğümüz nöbetlerimize herkesi bekliyoruz" çağrısı yaptı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol