birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 09.08.2020 21:48

İki bakan, Berat Albayrak’a sahip çıkma kampanyasına katılmadı

Ekonomideki kriz hali ile birlikte istifası talep edilen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için düzenlenen destek kampanyasına iki bakanın katılmaması dikkat çekti.

İki bakan, Berat Albayrak’a sahip çıkma kampanyasına katılmadı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabinesine bulunan iki bakan, döviz kurlarındaki durdurulamayan yükselişin ardından AKP tarafından geçen Cuma günü başlatılan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sahip çıkma kampanyasına katılmadı.

Dolar ve avro kurlarındaki hızlı yükselişle birlikte Türk Lirası’nın ani değer kaybı, geçen hafta gündemin en önemli maddesi haline geldi. Eleştirilerin hedefindeyse özellikle ekonomi yönetiminin başında olan, Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vardı.

Sosyal medyada yükselen istifa sesleri ardından AKP’liler, Berat Albayrak’a sahip çıkma kampanyası başlattı. Kampanya’da, Albayrak’a arasındaki gerilime dair birçok iddia bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Solu dahi katılırken iki bakan katılmadı: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy.

Mehmet Nuri Ersoy, aynı gün başlatılan #TürkiyeyeGüveniyorum etiketine destek mesajı atarken Varank bu etikete destek mesajı atmadı, ekonomiye dair yorumunu paylaştı.

İki ismin mesajları şöyle:

Twitter hesabı bulunmayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar dışındaki bakanların Berat Albayrak’a destek verdiği mesajlar ise şöyle:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol