birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 03.08.2020 08:38

İki bölge için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz ve Akdeniz’in batısı için sağanak yağış uyarısı yaparken İç Anadolu bölgesinde de sıcaklıkların 1 ila 3 derece arasında düşeceğini açıkladı

İki bölge için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Doğu Karadeniz ve Akdeniz’in batısı için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Öte yandan İç Anadolu bölgesinde ise sıcaklıkların 1 ila 3 derece arasında düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Akdeniz Bölgesi'nin iç kesimleri ve Denizli, Artvin, Rize çevreleri ile Afyonkarahisar'ın güneyi, Trabzon ve Giresun'un iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU’DA SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Hava sıcaklıklarının İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde mevsim normallerinin 1-3 derece altında diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli yönlerden hafif yer yer orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İSTANBUL °C, 30°C

Az bulutlu ve açık

İZMİR °C, 37°C

Az bulutlu ve açık

ANKARA °C, 30°C

Az bulutlu ve açık

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız