birgün

10° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 06.10.2020 09:52

İki doktor daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Erol Turaçlı ve Elazığ'da görev yapan Üroloji Uzmanı Dr. Nevzat Açık koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

İki doktor daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Erol Turaçlı'nın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

TTB, Turaçlı'nın vefat haberini şu ifadelerle duyurdu:

"Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin duayen akademisyenlerinden Emekli Prof. Dr. Erol Turaçlı'yı COVID-19 nedeniyle yitirdik. Ailesine ve sağlık camiasına baş sağlığı dileriz."

TTB, bir başka paylaşımında ise Elazığ'da Üroloji Uzmanı olarak görev yapan 67 yaşındaki Dr. Nevzat Açık'ın Covid-19 nedeniyle vefat ettiği bildirdi.

Twitter hesabından yapılan duyuruda, “Bir arkadaşımızı daha kaybettik. Elazığ’da görev yapan meslektaşımız Üroloji Uzmanı Dr. Nevzat Açık bu akşam Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi. Ailesinin ve tüm sağlık camiasının başı sağ olsun” denildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız