birgün

-3° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 13.01.2021 21:53

İki günlük yağış etkili oldu: Kırklareli barajlarında doluluk oranı arttı

Trakya'da etkili olan yağış Kırklareli’deki barajlara olumlu yansıdı. Yağış, İstanbul'a su taşıyan Kırklareli'deki barajlara da olumlu yansıdı

İki günlük yağış etkili oldu: Kırklareli barajlarında doluluk oranı arttı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 'turuncu' kodla uyardığı Trakya'da şiddetli yağışlar etkili oldu.

Yağışların ardından kurumaya yüz tutan barajlarda doluluk oranı arttı.

Yağış, İstanbul'a su taşıyan Kırklareli'deki barajlara da olumlu yansıdı. Son 2 yılda yaşanan kuraklık sebebiyle gün yüzüne çıkan tarihi Çağlayan Köprüsü de yine sular altında kaldı.

Trakya'da yağışla birlikte Istranca Dağları arasında bulunan ve İstanbul'a su sağlayan barajlardaki doluluk oranı da arttı.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) resmi verilerine göre, daha önce doluluk oranı yüzde 8.54'e düşen Kazandere Barajı'nda yağışların ardından bu oran 24,60'a yükselirken, Pabuçdere Barajı'ndaki doluluk oranı ise yüzde 2,46'dan 12,99'a yükseldi.

iki-gunluk-yagis-etkili-oldu-kirklareli-barajlarinda-doluluk-orani-artti-828824-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız