birgün

8° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 13.01.2021 21:53

İki günlük yağış etkili oldu: Kırklareli barajlarında doluluk oranı arttı

Trakya'da etkili olan yağış Kırklareli’deki barajlara olumlu yansıdı. Yağış, İstanbul'a su taşıyan Kırklareli'deki barajlara da olumlu yansıdı

İki günlük yağış etkili oldu: Kırklareli barajlarında doluluk oranı arttı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 'turuncu' kodla uyardığı Trakya'da şiddetli yağışlar etkili oldu.

Yağışların ardından kurumaya yüz tutan barajlarda doluluk oranı arttı.

Yağış, İstanbul'a su taşıyan Kırklareli'deki barajlara da olumlu yansıdı. Son 2 yılda yaşanan kuraklık sebebiyle gün yüzüne çıkan tarihi Çağlayan Köprüsü de yine sular altında kaldı.

Trakya'da yağışla birlikte Istranca Dağları arasında bulunan ve İstanbul'a su sağlayan barajlardaki doluluk oranı da arttı.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) resmi verilerine göre, daha önce doluluk oranı yüzde 8.54'e düşen Kazandere Barajı'nda yağışların ardından bu oran 24,60'a yükselirken, Pabuçdere Barajı'ndaki doluluk oranı ise yüzde 2,46'dan 12,99'a yükseldi.

iki-gunluk-yagis-etkili-oldu-kirklareli-barajlarinda-doluluk-orani-artti-828824-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol