İki kıtadan iki başkan çocukların geleceği için yüzüyor

19.07.2018 08:20 YAŞAM

İstanbul’un iki kıtasından iki başkan, Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, 22 Temmuz’da yapılacak Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda “İki Başkan Yüzüyor, Çocuklar Sevgiyle Büyüyor” kampanyasıyla Koruncuk Vakfı’na destek olmak için kulaç atacak.

Çocuklara verilen değerin bir kez daha altının çizildiği bu önemli projeyle hem çocukların geleceğine katkı sağlanması hem de onların korunmasına yönelik bilincin artırılması hedefleniyor. Toplumsal sorunlarla mücadelede örnek teşkil eden Şişli ve Kadıköy Belediyeleri, bu alanda hayata geçirdikleri projelerle de dikkat çekiyor.

Çocukların fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak sağlıklı gelişimlerinin sağlanması ve tüm tehlikelere karşı korunmaları konusunda herkese düşen sorumluluklar bulunduğunu ifade eden Şişli Belediye Başkanı İnönü, “Özellikle çocuklara yönelik şiddet ve istismarın gündemde geniş bir yer tuttuğu bu dönemde, çocukların geleceğine katkıda bulunmak ve onları korumak için farkındalık oluşturmanın da büyük önem taşıdığına inanıyorum. Yüzeceğimiz yarışı, toplumsal sorunlar ve özellikle çocuklar adına verilen mücadelenin iki kıtayı birleştirebilecek güçte olduğunu göstermesi bakımından oldukça önemli buluyorum” diye konuştu.

Kadıköy Belediye Başkanı Nuhoğlu ise, “Dünyanın en güzel sesi çocukların kahkaha sesidir. Bu yüzden çocukların hıçkırıklarının değil, neşeli kahkahalarının duyulduğu bir ülke hepimizin ortak hedefi olmalı. Şiddetin hiçbir türü kabul edilemez. Çocuğa şiddet ve istismar ise bir insanlık suçudur. Sayın İnönü ile çocuk kelimesiyle şiddet ve istismar kelimesinin dahi yan yana gelmediği bir ülke, bir dünya umuduyla yüzeceğiz… Geçen yıl da bu yarışa katılmıştım ama bu yıl çocuklar için yüzmek bana daha fazla güç verecek” ifadelerini kullandı.