birgün

17° HAFİF YAĞMUR

ÇEVRE 27.04.2021 12:15

İkizdere’de jandarma, Cengiz için seferber: Halkın üzerine taş yuvarladılar!

İkizdere’de Cengiz İnşaat, taş ocağı için ağaçları sökmeye başladı, halk yeniden direnişe geçti. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, jandarmanın halkın üzerine taş yuvarladığı görülüyor.

İkizdere’de jandarma, Cengiz için seferber: Halkın üzerine taş yuvarladılar!

Rize’nin İkizdere ilçesinde İşkencidere Vadisi’nde Cengiz İnşaat’ın taş ocağı yapma girişimi sürüyor. Dün gerçekleşen direniş ardından ara verilen çalışmaya bugün yeniden başlandı. Halk, patika yollardan iş makinelerinin önüne çıktı.

İkizdere’de bugün sabah saatlerinde iş makineleri yeniden çalışmaya başladı. Yaşam savunucuları, halkın iş makinelerinin önüne çıktığını bildirdi.

Köylülerin avukatı Yakup Okumuşoğlu’nun Twitter hesabından paylaştığı bir videoda, iş makinelerinin ağaçları sökmesine tepki gösteren bir yurttaşın “Ağaçların da canı var” dediği duyuluyor.

Bölgede nöbet tutanlardan Eren Dağıstanlı da, kadınların iş makinelerinin önünde nöbete başladığını aktardı.

Karadeniz İsyandadır tarafından paylaşılan görüntülerde de, jandarmanın, yamaçta nöbet tutan İkizderelilerin üzerine taş yuvarladığı görülüyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol