birgün

12° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

İkizköy’de direniş nöbeti soğuğa rağmen sürüyor

GÜNCEL 26.12.2021 07:48
İkizköy’de direniş nöbeti soğuğa rağmen sürüyor
Abone Ol google-news

Nevzat Çağlar TÜFEKÇİ

Muğla’nın Milas ilçesinde LİMAK-İÇTAŞ’a ait Yeniköy Termik Santralı’nın kömür ihtiyacı için 750 hektarlık alanda bulunan çam ağaçlarını kestirmemek için yaşam savunucularının doğa nöbeti 163 gündür devam ediyor.


Kış aylarındaki soğuk havaya rağmen süren nöbetlerini sürdüren yaşam savunucuları Akbelen ormanını vermeyeceklerini söylüyor. Akşamları da nöbet alanını terk etmeyen yaşam savunucuları, nöbet alanına kurdukları çadırlarda kalıyor. Kış koşullarının çok ağır geçtiği bölgede, hava sıcaklığı geceler eksi 3 derecelere kadar düşüyor.

BirGün’e konuşan bir doğa nöbetçisi, “Akbelen’de hava çok soğuk. Kovadaki su dondu. Tankerden akan su dondu. Burada iklim koşulları ağır. Her şeye rağmen nöbetimiz sürecek. Yılmak yok.

Geri adım atmak yok. Bizim desteğe ve dayanışmaya ihtiyacımız var. Unutmayalım ki dayanışma soğuğu da yener, her türlü engeli de aşar. Birlikte başaracağız” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol