birgün

22° AÇIK

İklim değişikliği ve sıfır atık mücadelesi

BİRGÜN EGE 27.05.2022 06:30
İklim değişikliği ve sıfır atık mücadelesi
Abone Ol google-news

BirGün/EGE

Çiğli Belediyesi, iklim değişikliği ve sıfır atık konularında toplumsal farkındalığı artırmak için başlattığı “Doğanın Doktoru Sensin Atıkları Azaltmaya Ne Dersin” projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine seminer verdi.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün organize ettiği seminerde, ilçe sınırları içerisinde yer alan İsmail Rahmi Karadavut İlkokulu, TOKİ İlkokulu, Balatçık İlkokulu, Maltepe İlkokulu ve Aydoğan Yağcı Bilim ve Sanat Merkezi’nde eğitim gören eTwinning kullancısı 350 öğrenciye iklim değişikliği, sıfır atık ve ambalaj atıkları konularında bilgilendirmede bulunuldu.

Doğa dostu bir yaşam sürmek için hep birlikte hareket etmek gerektiğini belirten Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Doğaya verdiğimiz zarar geleceğimizi ciddi anlamda riske atmış durumda. Denizleri, ormanları, havayı ve diğer doğal kaynaklarımızı korumak için daha fazla geç kalmadan topyekûn bir mücadele başlatmalıyız. Çiğli Belediyesi olarak, çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte bu mücadeleye yerelden bir ışık yakmak istiyoruz. Unutmamız gerekir ki, doğanın doktoru bir başkası değil hepimiziz” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol