birgün

23° AÇIK

İktidar ağır hasta

AKP iktidarı, halkı yoksulluğa ve açlığa mahkûm ederken ülkeyi de tarikata ve mafyaya teslim etti. AKP eliti koltuğunu kurtarmak, kasasını doldurmak için halkı aşağılamaktan bile geri durmadı.

SİYASET 15.05.2021 07:11
İktidar ağır hasta
Abone Ol google-news

YÖNETEMİYORLAR

AKP iktidarı, freni boşalmış kamyon gibi yokuş aşağı tam gaz ilerlerken tüm memleketi arkasına katıp sürüklemeye çalışıyor. Hem ülke içinde hem de dışarıda sıfırı tüketti. Ekonomik kriz adeta buhrana dönüştü. Yoksulluk tabana yayılarak kalıcılaştı. Yurttaş yüksek döviz, yüksek faiz ve en önemlisi de yüksek enflasyon altında ezildi. İşsizlik, özellikle genç işsizlik rekor seviyeye ulaştı. Artık her evde bir işsiz yaşıyor.

YA ÖL YA DA İŞSİZ KAL

Covid-19 salgınında binlerce insanımız ölürken yüz binlerce kişi işinden ve ekmeğinden oldu. Önlem adına kabinede her kafadan bir ses çıkarken salgını “tarihi fırsat” olarak değerlendiren Erdoğan, başka bir ülkede yaşıyor gibi ekranlara çıkıp hayal satmayı sürdürdü. Ne kapanmayı becerdiler ne de aşı getirmeyi. Pandemiyi kendi hayat tarzları ve anlayışlarını tüm topluma dayatan uygulamalar için fırsat olarak gördüler.

MAFYA-CEMAAT İTTİFAKI

Erdoğan ve AKP elitinin iktidarda kalmak için yaptığı koalisyon her taraftan su almaya başladı. Cemaatlerin şeriat isteyen gösterilerine mafyanın sokaklara taşan pisliği ve bir ucu kabineye uzanan iktidar çatışması eklendi. Her gün yeni bir video gösterime giriyor. Bakanların her biri ya kendi şirketi için ya da kendi ikbali için çalışıyor. İktidar son dönemlerini yaşarken çürüme devletin tamamını sardı.

ÇATIŞARAK GİDİYORLAR

Halkı ikna etme gücü kalmayan iktidar, baskı ve şiddeti tek çare olarak görüyor. Gerçeklerin konuşulmasının önüne başka türlü geçemeyeceğini düşünüyor. “Hain, terörist, işbirlikçi” kavramları ağızlarından düşmüyor. Vatan, bayrak, ezan üçlemesinin arkasına sığınarak yaptıklarını meşrulaştırmaya çalışıyorlar. Bunu yaparken de 3 dolarlık turizm geliri için kendi halkını aşağılamaktan çekinmiyorlar.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol