birgün

14° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 18.09.2021 08:18

İktidarda korku bacayı sardı

Erdoğan’ın Mersin ziyaretinde polislerin silahlarındaki şarjörlerin toplatıldığı iddia edildi. Erdoğan konuşmasında muhalefetin ‘hizmeti engellemek’ için var olduğunu söyledi ancak ABB’de tam tersi yaşandı.

İktidarda korku bacayı sardı

Politika Servisi

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin’de partisinin genişletilmiş il toplantısına katıldı. Erdoğan’ın gündeminde yine muhalefet vardı: "Onların gündeminde yıkım var, engellemek var, takoz olmak var. Onların gündeminde çoğunluğun sesini kısmak var, insanlarımızı kutuplaştırmak var. Onların gündeminde ötekileştirme var, milletimizin değerlerini aşağılamak var. Son günlerde yaşananlar, muhalefetin Türkiye gibi, Türkiye’nin bekası, huzuru, esenliği, refahı gibi bir derdinin olmadığını göstermiştir.”

CHP’li belediyelerini hedef gösteren Erdoğan, “Muhalefetin nasıl bir Türkiye hayali kurduğunu hepimiz kurduk, bunların bırakın ülkeyi belediyelerini dahi yönetme becerilerinin olmadığına şahit olduk. Seçim öncesinde bol keseden dağıttıkları ne kadar vaat varsa altında ezildiler. Millete verdikleri sözlerin hiçbirini hayata geçiremediler. Artık illerde sular akmıyor sular. En temel belediye hizmetlerini dahi yerine getirmeyen bir beceriksizlikle muhatabız" diye konuştu” diye konuştu. Erdoğan, erken seçim iddialarına da yanıt vererek, "Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023'te inşallah Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerini de gerçekleştireceğiz” dedi.

Erdoğan’ın Mersin ziyaretinde yaşananlar tepkilere neden oldu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Cumhurbaşkanlığı koruma ekibi dışında güvenlik güçlerinin, polislerin silahlarındaki şarjörler toplandı. Bu kendi polisine itimat etmeyen bir görüntüyle Mersin de tanışmış oldu” dedi.

Erdoğan’ın ziyaretinin kentte trafiğe neden olduğuna dikkat çeken CHP’li Özel, “Dün havaalanından Mersin’e ulaşana kadar otoban üzerinde yer yer 100 metre, yer yer 50 metrede bir polisleri görenler, videolar paylaştılar. O otobanda, o polislere yapılan o zulmün anlamını kimse düşünemedi" ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın ziyareti esnasında kent merkezi ile birlikte Mersin-Adana otoyolunda da geniş güvenlik önlemleri alındı. Mersin’de CHP Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, otoyolda 100 metre aralıklarla bekletilen polislerin görüntüsünü paylaştı, “Kendi vatandaşından, kendi halkından korkan bir cumhurbaşkanı başka ülkede var mı? Nedir bu halkla aranıza koyduğunuz duvar? Nedir bu korku?” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol