birgün

24° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 24.12.2019 11:22

İlahiyat Fakültesi Bölüm Başkanı hakkında cinsel taciz iddiası

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şakir Gözütok hakkında cinsel taciz iddiası: İki öğrenci şikayetçi oldu

İlahiyat Fakültesi Bölüm Başkanı hakkında cinsel taciz iddiası

İki öğrenci Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şakir Gözütok tarafından cinsel tacize maruz bırakıldıkları iddiasıyla şikayetçi oldu.

Karakola giderek şikayette bulunan kadınlardan biri, Gözütok’un kendisini hem odasında hem de sosyal medya aracılığıyla taciz ettiğini ifade etti.

Gözütok’un sürekli kendisinden fotoğraf istediğini söyleyen öğrenci, bu tacizin uzun süre boyunca devam ettiğini dile getirdi.

Şakir Gözütok’un kendisini sürekli odasına çağırarak taleplerde bulunduğunu anlatan öğrenci, korktukları için şu ana kadar şikayette bulunmadığını, bir arkadaşının şikayeti sonrası başvuru yapmaya karar verdiğini anlattı.

Mezopotamya Ajansı’ndan Adnan Bilen’in haberine göre şikayette bulunun bir diğer kadın da birçok kez Gözütok’un tacizine maruz kaldığını söyledi.

Şikayetlerin ardından bu hafta içerisinde Gözütok’un ifadeye çağrılacağı belirtildi.

CİMER’e de şikayet edilmiş

Öte yandan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü’nden cinsel taciz vakalarına ilişkin bir açıklama yapmazken, birçok öğrencinin Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden de birçok tacizle ilgili şikayete bulunduğu ortaya çıktı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız