birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 27.12.2018 10:28

İlahiyatçıların WhatsApp grubunda Prof. Öztürk için ‘katli gerekir’ fetvası

Gazeteci İsmail Saymaz, tanınmış bir grup ilahiyatçının olduğu WhatsApp grubunda Prof. Dr. Mustafa Öztürk için “Ulema sorgulasın. Tövbe etmezse katledilmeli” dendiğini ileri süren bir tweet paylaştı. Katıldığı konferanslarda cemaat ve tarikatlara yönelik eleştirileri nedeniyle tepki çeken, Karar gazetesi yazarı Prof. Mustafa Öztürk, geçen hafta Türkiye’yi terk edebileceğini ifade etmişti. Gazeteci İsmail Saymaz,  tanınmış bir grup […]

İlahiyatçıların WhatsApp grubunda Prof. Öztürk için  ‘katli gerekir’ fetvası

Gazeteci İsmail Saymaz, tanınmış bir grup ilahiyatçının olduğu WhatsApp grubunda Prof. Dr. Mustafa Öztürk için “Ulema sorgulasın. Tövbe etmezse katledilmeli” dendiğini ileri süren bir tweet paylaştı.

Katıldığı konferanslarda cemaat ve tarikatlara yönelik eleştirileri nedeniyle tepki çeken, Karar gazetesi yazarı Prof. Mustafa Öztürk, geçen hafta Türkiye’yi terk edebileceğini ifade etmişti.

Gazeteci İsmail Saymaz,  tanınmış bir grup ilahiyatçının olduğu WhatsAap grubunda Mustafa Öztürk için, “Ulema sorgulasın. Tövbe etmezse katledilmeli” şeklinde fetva verildiğini yazdı.

​Mustafa Öztürk, Saymaz’ın söz konusu paylaşımını sosyal medya hesabında kendi takipçilerine aktardı. Öztürk, “Bana ‘neden yurt dışına gidiyorsun ki, hiç eleştiriye gelemiyorsun sen de’ diyenlere…” diye yazdı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol