birgün

8° HAFİF YAĞMUR

İlber Ortaylı'dan MEB'e ve üniversitelere: Türkiye'de bütün gençler sahada, bir hafta daha tatil verilmeli

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, lise ve üniversite öğrencilerinin deprem bölgelerine yönelik yardımlarına dikkat çekerek, okullarda tatilinin bir hafta daha uzatılması çağrısı yaptı.

GÜNCEL 09.02.2023 15:37
İlber Ortaylı'dan MEB'e ve üniversitelere: Türkiye'de bütün gençler sahada, bir hafta daha tatil verilmeli
Abone Ol google-news

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen ve on binlerce insanın ölümüne neden olan 7.7 ve 7.6'lık iki depremin ardından depremin vurduğu illerde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Türkiye'nin dört bir yanında da yardım faaliyetleri devam ediyor.

Depremzedelere yardım konusunda bütün gençlerin sahada olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. İlber Ortaylı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve üniversitelere seslendi.

Sosyal medya hesaplarından liselerde ve üniversitelerde tatilin bir hafta daha uzatılması çağrısı yapan Ortaylı, şunları kaydetti:

"Türkiye'de her yerde bütün gençler sahada. Liselere ve üniversitelere bir hafta daha tatil verilmeli ki desteğe devam etsinler. Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversitelerin dikkatine."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun