birgün

23° AÇIK

EĞİTİM 04.02.2021 11:58

İlçe milli eğitim müdürü ile AKP ilçe başkanı okulları birlikte denetledi: 'Parti devletinin yeni örneği'

Diyarbakır Kayapınar'da İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ile AKP Kayapınar İlçe Başkanı Uğur Delidere okulları birlikte teftiş etti. Duruma tepki gösteren CHP'li Gamze Taşcıer, "Atamayla hiç uğraşmayın, artık İl başkanları vali, ilçe başkanları kaymakamdır deyin olsun bitsin!" dedi.

İlçe milli eğitim müdürü ile AKP ilçe başkanı okulları birlikte denetledi: 'Parti devletinin yeni örneği'

Diyarbakır Kayapınar'da İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ile AKP Kayapınar İlçe Başkanı Uğur Delidere okulları birlikte teftiş etti.

AKP Kayapınar İlçe Başkanı Uğur Delidere, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ile okul ziyaretlerine ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

Delidere Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. @aydinak1977 ile Pirinçlik Mahallemizdeki okullarda incelemelerde bulunup, Pirinçlik mahalle sakinlerimizi ziyaret ettik" ifadelerini kullandı.

ilce-milli-egitim-muduru-ile-akp-ilce-baskani-okullari-birlikte-teftis-etti-parti-devletinin-yeni-ornegi-837707-1.

Aydın Ak ise paylaşımında, "Kayapınar Akparti ilçe başkanı Uğur Delidere ile birlikte pirinçlikteki yeni açılacak okullarımızda incelemelerde bulunduk" dedi.

ilce-milli-egitim-muduru-ile-akp-ilce-baskani-okullari-birlikte-teftis-etti-parti-devletinin-yeni-ornegi-837708-1.

"PARTİ DEVLETİNİN YENİ ÖRNEĞİ"

İlçe milli eğitim müdürü ile AKP ilçe başkanının okulları birlikte denetlemesine tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, "Parti Devleti'nin yeni örneği bu kez Diyarbakır Kayapınar'da! AK Parti İlçe Başkanı ile İlçe Milli Eğitim Müdürü el ele tutuşmuş okulları teftiş edip, mahalleliyi ziyaret etmiş" ifadelerini kullandı.

Taşcıer, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Atamayla hiç uğraşmayın, artık İl başkanları vali, ilçe başkanları kaymakamdır deyin olsun bitsin!" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol