birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

İlhan Taşçı: RTÜK, Tarkan’ın şarkısı için Saray’dan talimat bekliyor

Tarkan'ın yeni şarkısı 'Geççek' sosyal medyanın gündemine oturdu. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi (RTÜK) üyesi İlhan Taşçı da sarayın Tarkan'ın şarkısının televizyonlarda yayınlamaması için talimat beklediğini paylaştı. Taşçı'nın açıklamasının ardından RTÜK Başkanı Şahin'den yanıt geldi.

GÜNCEL 18.02.2022 12:23
İlhan Taşçı: RTÜK, Tarkan’ın şarkısı için Saray’dan talimat bekliyor
Abone Ol google-news

Tarkan’ın son şarkısı ‘Geççek’ dün akşam yayınlandı. Gündeme oturan şarkı, birçok kişi tarafından paylaşılırken, sözleri nedeniyle de hedef alındı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi (RTÜK) üyesi İlhan Taşçı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda RTÜK'ün Sezen Aksu tartışmaları sonrası sanatçının şarkılarının yayınlanmaması talimatını verdiğini hatırlatarak aynı sınırlamanın Tarkan için de yapılabileceğini belirtti.

RTÜK SARAY’DAN TALİMAT BEKLİYOR

Taşçı sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda "RTÜK, sevgili Tarkan'ın müthiş şarkısını sessizce, sarayı pür dikkat dinliyor televizyonlara göstermeyin talimatı verip vermemek için! Hatırlatalım RTÜK kanallara Sezen Aksu’yu yayınlamayın talimatı vermiş, Erdoğan 'Muhatabım Sezen Aksu değildir' deyince de açığa düşmüştü" dedi.

ŞAHİN'DEN YANIT

Taşçı’nın söz konusu açıklamasının ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’den yanıt geldi. RTÜK’ün Sezen Aksu hakkında televizyon kanallarına talimat göndermediğini savunan Şahin, “Devamlı kamuoyunu yanlış bilgilendirme alışkanlığınıza cevap vermek normalde huyum değildir ama hayal dünyanıza inananlar olduğu için cevap veriyorum. Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi Sezen Aksu’nun şarkısına dair RTÜK’ün hiçbir şekilde TV’lere bir talimatı olmamıştır!” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol