birgün

17° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 28.10.2020 14:27

İlker Mumcuoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Gazetemiz BirGün ile birçok gazete ve derginin bulmacalarını hazırlayan medya camiasının sevilen ismi İlker Mumcuoğlu son yolculuğuna uğurlandı

İlker Mumcuoğlu son yolculuğuna uğurlandı

HABER MERKEZİ

Birçok gazete ile derginin bulmacalarını hazırlayan 59 yaşındaki İlker Mumcuoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Gazetemiz BirGün ile Cumhuriyet, İstanbul Gazetesi, Kadıköy, Bavul ve Galatasaray Dergisi’nin de bulmacalarını hazırlayan medya camiasının sevilen ismi İlker Mumcuoğlu bugün Çekmeköy'deki Yenidoğan Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze töreniyle uğurlandı. Mumcuoğlu, geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşama veda etti.

KÖPRÜALTI'NA HİKAYELER’İN DE YAZARI

İlker Mumcuoğlu, 1961’de Balıkesir Gönen’de doğdu. İlkokul ikinci sınıftan sonra babaannesinin vefatıyla İstanbul’a taşındı. Yaşamının büyük kısmı Tarihi Yarımada’da Laleli, Kumkapı, Kadırga, Beyazıt tarafında geçti. 25 yıldır da Kadıköy’de yaşıyordu. Hukuk okumuştu ama mesleğini hiç yapmadı. Bulmacaya olan ilgisi ile hayatına devam etti ve neredeyse tüm gazete ve dergilere bulmacalar hazırladı. Kadıköy’den Köprüaltı'na Hikayeler adlı kitabın da yazarıdır.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol