birgün

7° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 28.10.2020 14:27

İlker Mumcuoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Gazetemiz BirGün ile birçok gazete ve derginin bulmacalarını hazırlayan medya camiasının sevilen ismi İlker Mumcuoğlu son yolculuğuna uğurlandı

İlker Mumcuoğlu son yolculuğuna uğurlandı

HABER MERKEZİ

Birçok gazete ile derginin bulmacalarını hazırlayan 59 yaşındaki İlker Mumcuoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Gazetemiz BirGün ile Cumhuriyet, İstanbul Gazetesi, Kadıköy, Bavul ve Galatasaray Dergisi’nin de bulmacalarını hazırlayan medya camiasının sevilen ismi İlker Mumcuoğlu bugün Çekmeköy'deki Yenidoğan Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze töreniyle uğurlandı. Mumcuoğlu, geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşama veda etti.

KÖPRÜALTI'NA HİKAYELER’İN DE YAZARI

İlker Mumcuoğlu, 1961’de Balıkesir Gönen’de doğdu. İlkokul ikinci sınıftan sonra babaannesinin vefatıyla İstanbul’a taşındı. Yaşamının büyük kısmı Tarihi Yarımada’da Laleli, Kumkapı, Kadırga, Beyazıt tarafında geçti. 25 yıldır da Kadıköy’de yaşıyordu. Hukuk okumuştu ama mesleğini hiç yapmadı. Bulmacaya olan ilgisi ile hayatına devam etti ve neredeyse tüm gazete ve dergilere bulmacalar hazırladı. Kadıköy’den Köprüaltı'na Hikayeler adlı kitabın da yazarıdır.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız