birgün

28° AÇIK

AVRUPA 18.06.2021 14:50

İlkokul öğrencisinden Macron'a: Yediğin tokat nasıldı?

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Somme bölgesindeki bir ilkokulu ziyaret ederken bir çocuk tarafından 'Yediğin tokat nasıldı?' sorusu yöneltildi.

İlkokul öğrencisinden Macron'a: Yediğin tokat nasıldı?

Somme bölgesindeki bir ilkokulu ziyaret eden Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a çocuklardan biri 'Yediğin tokat nasıldı?' diye sordu. Macron, çocuğun sorusuna 'Hoş değildi. Birine vurmak hiçbir zaman iyi değil' diye yanıt verdi.

Sputnik’te yer alan habere göre, Somme bölgesindeki Poix kasabasında bulunan bir ilkokulu ziyaret eden Macron, çocuklarla sohbet etti. Bu sırada el kaldırarak söz alan bir çocuk Macron'a seslenerek 'Yediğin tokat nasıldı?' diye sordu.

Çocuğun sorusuna “gülümseyerek” yanıt veren Macron, "Hoş değildi. İyi bir şey değildi. Okul bahçesinde de olsa, birbirinize asla bunu yapmamalısınız. Birine vurmak hiçbir zaman iyi değil. Yaptığı şey bir hataydı" ifadelerini kullandı.

Macron'un Fransa'nın güneydoğusunda bulunan Drome bölgesinde bir katıldığı bir etkinlik sırasında bir kişi tarafından tokatlı saldırıya uğramıştı. Macron’a tokat atan Damien Tarel hakkında ise 18 ay hapis cezası istenmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol