Usta oyuncu İlyas Salman, Türkiye Komünist Partisi (TKP) İstanbul milletvekili adayı olduğunu açıklayarak, "Sarayın dalkavuğu değil, halkın soytarısı olacağım" dedi.

Abone Olgoogle-news
İlyas Salman milletvekili adayı oldu: "Sarayın dalkavuğu değil, halkın soytarısı olacağım"
Fotoğraf: AA

Türkiye 14 Mayıs seçimlerine yaklaşırken ünlü isimler de adaylıklarını açıklamaya başladı. Bu isimlerden biri de usta oyuncu İlyas Salman oldu.

TKP'nin sosyal medya hesabından, İlyas Salman'ın adaylığını açıkladığı videosu paylaşıldı. "Söz veriyorum: Sarayın dalkavuğu değil, halkın soytarısı olacağım " sözleriyle paylaşılan videoda, Salman şu sözlere yer verdi:

"Descartes, bundan yüzlerce yıl önce 'İnsan düşünen hayvandır' demiş. Descartes, çok geç kalmış bir düşünür. 21. yüzyılda insan, seçmesini bilen bir hayvandır. Şöyle düşünüyorum: Dünyada en çirkin kokan şey, saklanan düşüncedir. Para bile saklandığı zaman kokar, ama saklanan düşünce kadar pis kokamaz. Mezara götürülen düşüncenin de kimseye faydası yoktur. Bu seçimlerde Türkiye Komünist Partisi'nden milletvekilliğine adaylığımı koydum. Size bir tek söz verebilirim: Sarayın dalkavuğu değil, halkın soytarısı olacağım. Söz!"