birgün

22° AZ BULUTLU

İmamoğlu: AK Parti’nin kalesi sayılan iki – üç ilçeden gelen sonuçlar beni şaşırttı

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile görüşmesini bugünkü köşesine taşıdı. Özkök’ün aktardığına göre, İmamoğlu, AKP’nin ‘kalesi’ olarak görülen ilçelerden gelen anketlerin kendisini şaşırttığını belirtti ve “Tabanda büyük bir değişim dalgası var.” dedi. Özkök’ün bugün Hürriyet’te yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle: “İstanbul’un bütün ilçelerinde anketler yaptırıyorum. AK Parti’nin kalesi sayılan iki-üç […]

SİYASET 24.02.2019 12:48
İmamoğlu: AK Parti’nin kalesi sayılan iki – üç ilçeden gelen sonuçlar beni şaşırttı
Abone Ol google-news

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile görüşmesini bugünkü köşesine taşıdı. Özkök’ün aktardığına göre, İmamoğlu, AKP’nin ‘kalesi’ olarak görülen ilçelerden gelen anketlerin kendisini şaşırttığını belirtti ve “Tabanda büyük bir değişim dalgası var.” dedi.

Özkök’ün bugün Hürriyet’te yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

“İstanbul’un bütün ilçelerinde anketler yaptırıyorum. AK Parti’nin kalesi sayılan iki-üç ilçeden gelen sonuçlar beni şaşırttı. Sadece Kemal Bey’e gönderdim. Tabanda büyük bir değişim dalgası var.”

“İstanbul’da 24 yıldır yönetimdesiniz. Türkiye’de 17 yıldır iktidardasınız. İstanbul’un en az yeşil alanı bulunan ilçeleri AK Parti’nin 25 yıldır yönettiği ilçeler. Dün Esenyurt’taydım. Kişi başı yeşil alan 0.25 metrekare. Biz Beylikdüzü’nde 5 yılda 6 metreden 9 metrekareye çıkardık. Halk versin bize vizeyi bakın 5 yılda bunu nereye çıkarıyoruz.”

“En büyük projem adil bir kent yaratmak. Şu anda hiç adil olmayan bir şehirde yaşıyoruz. En az oy aldığım ilçelerin tamamını geziyorum. 25 ilçeden 20’sini gezdim. 17 yıldır arkanızda bu kadar büyük bir siyasi güç var. İktidarın bütün gücünü arkana almışsın, bir tane kreşin bile yok. Böyle içler acısı bir durum olur mu? Kültür merkezi yok, kütüphanesi yok. İstanbul tarihinin en adil belediye başkanı olacağım.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol