birgün

22° AÇIK

İmamoğlu, AKP grubunun oy çokluğu ile kabul ettiği 5 dosyayı veto etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP grubunun oy çokluğu ile kabul ettiği 5 dosyayı veto etti. Veto edilen dosyalar arasında 25 yıllığına Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis edilen Sütlüce'deki park da var.

SİYASET 14.09.2020 15:10
İmamoğlu, AKP grubunun oy çokluğu ile kabul ettiği 5 dosyayı veto etti
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AKP grubunun oy çokluğu ile kabul ettiği 5 dosyayı veto etti.

İmamoğlu'nun bir kez daha görüşülmek üzere İBB Meclisi'ne geri gönderdiği dosyalar İBB Meclisi'nin eylül ayı toplantılarının gündemine alındı. Veto edilen dosyalar arasında 25 yıllığına Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis edilen Sütlüce'deki park da var.

Veto edilen diğer dosyaların içersinde ise Başakşehir Sular Vadisi park alanında bulunan tuvalet, giriş takları, amfi tiyatro, nikah salonu, kadın aktive merkezi ve sosyal tesislerinin 10 yıl süre ile Başakşehir Belediyesi’ne tahsis edilmesi de bulunuyor.

İmamoğlu Ağustos ayında Sular Vadisi'ni gezerken Başakşehir Belediyesi’ne ait Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) çalışanları, İmamoğlu’nun geldiğini duyması üzerine bulundukları alanı boşaltmaları ile gündem olmuştu.

Veto edilen diğer bir dosya ise Beyoğlu Örnektepe Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti İBB’de bulunan taşınmazın 25 yıllığına Milli Eğitim Bakanlığı’na oy çokluğu ile tahsis edilmesi var.

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol