birgün

6° HAFİF YAĞMUR

İmamoğlu: Başarımız Altılı Masa'nın işini kolaylaştıracak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Altılı Masa'ya atıfta bulunarak "İBB'de bu dönem aldığımız görevin az önce bahsini ettiğim Altılı Masa'nın orada bulunan başta genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer liderlerin ortaya koyduğu işbirliğinin başarıya kavuşması için, İstanbul'daki becerinin, başarının örnekleri onların işini ne denli kolaylaştıracaktır, bunun da farkındayız" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 02.12.2022 18:07
İmamoğlu: Başarımız Altılı Masa'nın işini kolaylaştıracak
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, '150 Günde 150 Proje' kapsamında İSKİ Genel Müdürlüğü'nde yapılan kreş ve kafe açılışında konuştu.

Okul öncesi eğitimin önemini vurgulayan İmamoğlu, İBB'nin AKP yönetimindeki dönemini eleştirerek "Yıllardır İstanbul'u yöneten kişilerin, o sürece bakışının, bizim böylesi bir süreçte karşımıza böyle bir imkanı sunmasını beklemiyorum. Eminim ki önümüzdeki zaman diliminde ülkenin her sorununa hassas şekilde bakacak olan Altılı Masa diye tariflediğimiz o değerli grup ülkemizin geleceğine okul öncesi eğitimi de önemli bir fırsat alanı, giderilmesi gereken en önemli eksiklerden biri diye bakarak, mutlaka eşitlik ve adalet adına ülkemizin en ücra köşesine bir kreşin açılması için mücadelesini vereceğine eminim" dedi.

Altılı Masa'ya atıfta bulunan İmamoğlu, "Bir başka sürpriz de 'su kafe', bazen bu şehirde bazı dokunuşların ne kadar ilginç huzurlar yarattığını yaşıyorum. Bir grup veya bir avuç insanın değil, bu milletin mutluluğu esastır. Büyük bir iyileşme dönemi olacak, İstanbul'un bu iyi hali bu iyileşme hali göreceksiniz ülkemize de iyi gelecek. İBB'de bu dönem aldığımız görevin az önce bahsini ettiğim Altılı Masa'nın orada bulunan başta genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer liderlerin ortaya koyduğu işbirliğinin başarıya kavuşması için, İstanbul'daki becerinin, başarının örnekleri onların işini ne denli kolaylaştıracaktır, bunun da farkındayız" diye konuştu.

İSKİ kreşinin kapasitesi 80 kişilik olacak, kapasitenin 34 kişilik kontenjanı İSKİ personeline ayrılacak. 46 kişilik kontenjan da halka açık olacak. Toplam 4 sınıfta 10 personel ile eğitim verilecek. Su kafe ise hem çalışanlara hem de ziyaretçilere sosyal kafe hizmetleri verecek.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol