birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.10.2019 17:40

İmamoğlu başkan olmadan önce TRT dizisinde 'Hamidiye Su' reklamı yapılmış

İmamoğlu başkan olmadan önce TRT dizisinde 'Hamidiye Su' reklamı yapılmış

İBB'yi CHP'nin almasıyla, İBB'ye ait Hamidiye Su'larına hükümet ve devlet kurumları tarafından başlatılan boykot uygulamasının ardından TRT 1'de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinin 2018 yılında yayınlanan bir bölümünde 'Hamidiye Su' markasının reklamının yapıldığı ortaya çıktı.

THY'nin yer hizmetleri veren iştirak şirketi Turkish Ground Service'nin (TGS), İBB iştiraki olan Hamidiye'den su alım anlaşmasını sonlandırmasının ardından Milli Saraylar ve Vakıfbank ile iki bakanlığın da su almayı bıraktığı belirtilmiş, bu durum tepkilere neden olmuştu.

İBB Meclisi’nin CHP Grup sözcüsü Tarık Balyalı RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası yayınına bağlanarak "Hamidiye, II. Abdülhamid döneminde kurulmuş ve 1902 yılından bu yana su üretiyor. Bu İmamoğlu’na karşı bir can acıtma operasyonu. Birçok kamu kuruluşu Hamidiye ile ilişkisini ya sözleşmesi bittiği için, ya da sözleşmesinin ortasındayken sonlandırdı. Bunun tek sebebi Ekrem İmamoğlu’nun Belediye Başkanı olmasıdır." demişti.

Bu gelişmeler devam ederken ortaya çıkan bir dizi görüntüsü sosyal medyada gündem oldu. TRT 1'de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinin 2018 yılında yayınlanan bir bölümünde 'Hamidiye Su' markasının reklamının yapıldığı görüldü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız