birgün

13° HAFİF YAĞMUR

İmamoğlu: Cumhuriyet'in 100'üncü yılına bugünden itibaren yürümeye başlıyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100'üncü Yılı kutlama programında yaptığı açıklamada "Cumhuriyet'in 100'üncü yılına bugünden itibaren yürümeye başlıyoruz" ifadelerini kullandı.

SİYASET 30.08.2022 11:33
İmamoğlu: Cumhuriyet'in 100'üncü yılına bugünden itibaren yürümeye başlıyoruz
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Taksim'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yılı kutlama programının ardından açıklamalarda bulundu.

Taksim Meydanı'ndaki Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bırakma töreniyle başlayan kutlama programına, İmamoğlu'nun yanısıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1.Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Org. Ali Sivri, milletvekilleri ve siyasi parti temsilcileri de katıldı.

İmamoğlu, "Yeni bir 100 yıl tariflenmesi üzerine milletçe yeni zaferler kazanmalıyız. Eğitimde, teknolojide, üretimde ve dünyaya örnek olacak başarılara imza atan nesillerin yaşadığı güzel bir cumhuriyetin varlığını hep beraber sürekli, yaşayabilir bir biçimde daimi kılmalıyız. Bu bağlamda hepimizin sorumlulukları var. Tabiri caizse Cumhuriyet'in 100. yılına da bugünden itibaren yürümeye başlıyoruz" dedi.

Çelenk bırakma töreninin ardından açıklama yapan İmamoğlu şöyle konuştu:

"Yeni bir 100 yıl tariflenmesi üzerine milletçe yeni zaferler kazanmalıyız. Eğitimde, teknolojide, üretimde ve dünyaya örnek olacak başarılara imza atan nesillerin yaşadığı güzel bir cumhuriyetin varlığını hep beraber sürekli, yaşayabilir bir biçimde daimi kılmalıyız. Bu bağlamda hepimizin sorumlulukları var. En küçüğümüzden en büyüğümüze, gazilerimizden il başkanlarımıza, siyasilerimizden öğretmenlerimize, çocuklarımızdan gençlerimize bu duyguyla 100. yılını kutluyoruz 30 Ağustos'un. Tabiri caizse Cumhuriyet'in 100. yılına da bugünden itibaren yürümeye başlıyoruz. İnşallah hep birlikte belki de belki de değil, tarihin en coşkulu 100. yılını seneye Türkiye'mizin her yerinde, İstanbul'da başta olmak üzere hep birlikte kutlayacağımız o günü, 29 Ekim’i iple çekiyoruz. 100. yılı 30 Ağustos’un kutlu olsun"

ANKA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol