birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 07.03.2021 18:28

İmamoğlu’dan İstanbullulara uyarı: Lütfen evde kalmaya devam edelim, veriler bize bunu gösteriyor

İstanbullulara salgın tedbirlerine uymaları ve mümkün olduğunca evde kalmaları uyarısında bulunan İBB Başkanı İmamoğlu, "Veriler bize bunu gösteriyor" dedi. İmamoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a da yüz yüze sınav mesajı gönderdi.

İmamoğlu’dan İstanbullulara uyarı: Lütfen evde kalmaya devam edelim, veriler bize bunu gösteriyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı İmamoğlu, sosyal medyadan İstanbulluları uyaran bir açıklama yaptı. Koronavirüs verilerine dikkat çeken İmamoğlu, 'Lütfen evde kalmaya devam edelim, veriler bize bunu gösteriyor' dedi.

İmamoğlu Twitter üzerinden videolu bir paylaşım yaptı. İmamoğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Tüm İstanbullulara bu şehrin belediye başkanı olarak uyarımdır;

Önlemlerin esnetilmesi hiçbir şekilde rehavete yol açmamalı, herkes uyarı ve tedbirlere harfiyen uymalı. Salgın hala gücünü koruyor. Lütfen evde kalmaya devam edelim, veriler bize bunu gösteriyor."

BAKAN SELÇUK'A YÜZ YÜZE SINAV MESAJI

Ekrem İmamoğlu Twitter'dan Milli Eğitim Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a bir mesaj gönderdi. İmamoğlu mesajında şunları söyledi:

"Gençlerden çok mesaj alıyorum...

Yüz yüze eğitim başlamamışken yüz yüze sınav dayatmasından şikayetçiler. Eğitimde eşitsizlikten ve salgından endişeliler. Gençler, Milli Eğitim Bakanlığı'mızın bu kararı gözden geçirmesini talep ediyor."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol