birgün

5° AÇIK

MEDYA 29.12.2020 14:36

İmamoğlu davayı kazandı: Yeni Şafak’tan 5 bin TL tazminat alacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine “FETÖ projesi” suçlaması yapan Yeni Şafak gazetesi ve gazetenin dün istifa ettiğini duyuran eski genel yayın yönetmeni İbrahim Karagül’e açtığı tazminat davasını kazandı.

İmamoğlu davayı kazandı: Yeni Şafak’tan 5 bin TL tazminat alacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yeni Şafak gazetesi hakkında yaptığı “FETÖ projesi” ifadelerinin yer aldığı haberler üzerine avukatları aracılığıyla açtığı davayı kazandı.

Oda Tv'nin haberine göre; Bakırköy 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşma sonucunda, mahkeme İmamoğlu’nu haklı buldu ve Yeni Şafak ile İbrahim Karagül’ü tazminata mahkûm etti. Mahkeme, İmamoğlu'na 5 bin TL manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

İbrahim Karagül, dün yaptığı açıklamayla Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini 31 Aralık tarihi itibariyle bırakacağını duyurmuş, konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabından, “Sekiz yıl önce güzel başladık, güzel bitirdik. Yeni Şafak’a ve Albayrak Medya Grubu’na minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 2021’in güzel başlangıçlara açılması dileğiyle” ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol