birgün

19° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 29.04.2021 11:46

İmamoğlu: Halk Ekmek fabrikamız hızla ilerliyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu son günlerde AKP'li belediyelerin büfelerini engellemeye çalışmasıyla gündeme gelen Halk Ekmek'in fabrikasından bilgiler paylaştı.

İmamoğlu: Halk Ekmek fabrikamız hızla ilerliyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından Hadımköy'de yapımı devam eden Halk Ekmek'in yeni fabrikasından görüntüler paylaştı.

İmamoğlu paylaşımında, "Halk Ekmek’in yeni fabrikasının yapımı hızla ilerliyor. 96 milyon TL’lik yatırım yaparak %41’ini tamamladığımız yeni fabrikamızla daha çok İstanbulluya sağlıklı ve ucuz ekmek üreteceğiz. Fabrikamız olağanüstü hallerde de kesintisiz üretim yapacak" ifadelerini kullandı.

2019 yılının ocak ayında yapımına başlanan fabrikada 2021'in nisan ayına kadar 96 milyon 153 bin 194 lira harcandı. Fabrikada günlük 240 ton hamur işleme kapasitesi ile 40-1000 gram arası ekmek üretimi yapılabilecek.

Halk Ekmek, geçtiğimiz günlerde Ümraniye ve Üsküdar'da ilçe belediyelerine bağlı zabıta ekiplerinin açılmak istenen yeni büfeleri engellemeye çalışmaları nedeniyle gündem olmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol