İmamoğlu: İstanbul için seferberlik başlatacağız

15.04.2019 19:07 GÜNCEL
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bakırköy’de yurttaşlara hitap etti. “Bu şehirde büyük yoksulluk yaşanıyor, kentsel dönüşüm kaosa dönüşmüş, 70-80 kişilik sınıflarda eğitim görülüyor” diyen İmamoğlu, “İstanbul’da seferberlik başlatacağız” dedi. Kişilere ya da partilere hizmet etmeyeceğini ifade eden İmamoğlu, “Ben, 16 milyon İstanbulluya hizmet ederim. Her toplantımızı naklen yayın yapacağım” diye konuştu. Konuşmasının sonunda İstanbullulara […]

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bakırköy’de yurttaşlara hitap etti. “Bu şehirde büyük yoksulluk yaşanıyor, kentsel dönüşüm kaosa dönüşmüş, 70-80 kişilik sınıflarda eğitim görülüyor” diyen İmamoğlu, “İstanbul’da seferberlik başlatacağız” dedi.

Kişilere ya da partilere hizmet etmeyeceğini ifade eden İmamoğlu, “Ben, 16 milyon İstanbulluya hizmet ederim. Her toplantımızı naklen yayın yapacağım” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda İstanbullulara seslenen İmamoğlu, “Çok yakın zamanda, görev bize teslim edildiğinde hep birlikte Saraçhane’de buluşuyor muyuz?” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

>> Bu seçimin sonucu yarın bağlanacak. Olağanüstü itiraz hakları vardır. Anayasaya, kanuna saygılıyız. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) bu süreçte kararını en hızlı şekilde vererek demokrasimize, birliğimize, beraberliğimize hizmet etmelidir. Yüksek Seçim Kurulu’na güveniyoruz. Tarihi sorumluluğunu sadece ve sadece hatırlatıyoruz.

>> 5 yıl içinde eksiğini görürsün, çok çalışırsan bu millet belki sana oy verir.

>> Bu şehirde büyük yoksulluk yaşanıyor, kentsel dönüşüm kaosa dönüşmüş, 70-80 kişilik sınıflarda eğitim görülüyor. İstanbul için seferberlik başlatacağız.

>> Gençlere umut olmaya geliyorum. Gençler artık bu şehirde hayal kuracak. Gençler ve çocuklar, bu ülkenin geleceği.

“İSTANBUL’UN ALEYHİNE HİÇBİR ŞEY YAPMAM”

>> Diyorlar ki, “Seçildin ama meclis sende değil”. Ben İstanbul’un aleyhine hiçbir şey yapmam. İstanbul’un lehine işler yaparım. Sizin için üretirim. Ben kişilere hizmet etmem. Partilere hizmet etmem. Ben 16 milyon İstanbulluya hizmet ederim. Size söz veriyorum. Her toplantımızı, meclisimizi, kurullarımızı naklen yayın yapacağım. Benim görev alan AK Partili Belediye başkanlarım, MHP’li belediye başkanımız ya da meclis üyelerimiz, hepsinin yeri başımızın üstü. İstanbul’un lehine görev aldıklarında 16 milyon olarak hepsini alkışlayacağız, öyle değil mi? Ama buradan söylüyorum, meclis bile naklen yayın olacak. Eğer İstanbul’un aleyhine, birilerinin dediğini yapmak adına karar alırlarsa kusura bakmasınlar 16 milyona hesap veremezler. Hem 16 milyon insan sizi baş tacı eder hem ben ederim.

>> İstanbullular çok yakın zamanda, görev bize teslim edildiğinde hep birlikte Saraçhane’de buluşuyor muyuz?