birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 03.04.2020 20:01

İmamoğlu: İstanbul için sokağa çıkma kısıtlaması son derece önemli

İBB Başkanı İmamoğlu İstanbul için sokağa çıkma yasağı çağrısını yineledi. İmamoğlu, İstanbul’da hasta sayısının 48 saatte neredeyse yüzde 40 artığına dikkati çekerek "Bu veri İstanbul için sokağa çıkma kısıtlaması konusunda son derece önemli" dedi

İmamoğlu: İstanbul için sokağa çıkma kısıtlaması son derece önemli


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Bilim Kurulu toplantısı sonrasındaki basın toplantısı sırasında, İstanbul için sokağa çıkma yasağı çağrısını yineledi. İstanbul'daki koronavirüs vaka sayısındaki artışa vurgu yapan İmamoğlu, "İstanbul için sokağa çıkma kısıtlaması konusunda son derece önemli" çağrısı yaptı.

İmamoğlu'nun Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Sağlık Bakanımızın açıklamasına göre İstanbul’da hasta sayısı 1 Nisan günü 8 bin 852 iken 3 Nisan günü (bugün) 12 bin 231’e yükselmiştir. Bu 48 saatte neredeyse yüzde 40’lık artış demektir. Devletimizin bu verisi İstanbul için sokağa çıkma kısıtlaması konusunda son derece önemli."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız