birgün

2° HAFİF YAĞMUR

'İmamoğlu-Kaftancıoğlu polemiği' iddiası: Kaftancıoğlu'nun danışmanından tek cümlelik yanıt

Yandaş yazarların gündeme getirdiği 'İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında polemik yaşandı' iddiasına Kaftancıoğlu'nun basın danışmanı Can Poyraz ‘yalan iddialara ilişkin yanıt vermeyi düşünmedikleri’ yanıtını verdi.

GÜNCEL 28.11.2022 17:28
'İmamoğlu-Kaftancıoğlu polemiği' iddiası: Kaftancıoğlu'nun danışmanından tek cümlelik yanıt
Abone Ol google-news

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun basın danışmanı Can Poyraz, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Kaftancıoğlu arasında polemik yaşandığına ilişkin iddiaya yanıt verdi.

Diken'den Ayşegül Kasap'a konuşan Poyraz, ‘yalan iddialara ilişkin yanıt vermeyi düşünmediklerini’ ifade etti.

"İMAMOĞLU-KAFTANCIOĞLU POLEMİĞİ" İDDİASI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında polemik olduğu iddiasını AKP'ye yakınlığıyla bilinen yazarlar gündeme getirdi.

Milliyet yazarı Zafer Şahin, 22 Kasım'daki "İmamoğlu’na İstanbul freni" başlıklı yazısında şu iddialarda bulundu:

"(İmamoğlu) en son 15 gün önce İstanbul’da bir otelin lobisinde Kaftancıoğlu ile görüşüyor ve adaylık yolunda kendisine destek vermesini istiyor. Hatta rivayet o ki “ Bak Kaftancıoğlu, artık tarafını belli et. Benimle misin yoksa Kılıçdaroğlu ile mi?” diye bastırıyor. Ancak aldığı yanıtla adeta şoke oluyor.
İmamoğlu’nun üst perdeden konuşmasından rahatsız olan Kaftancıoğlu “Sen benimle nasıl böyle konuşabilirsin. Bu partinin genel başkanı da yönetimi de belli. Adayın kim olacağı, nasıl belirleneceği belli. Sen git önce belediye başkanlığı yap. Bu işlerle uğraşma” diyor. Kaftancıoğlu’nun İmamoğlu’na öfkesi bu görüşmeden sonra da geçmiyor. İmamoğlu’nun il yönetimindeki akrabası Ufuk İnan’ı yanına çağırıyor ve “Söyle ona işine baksın, belediye başkanlığı yapsın. Bu işlere karışmasın” diye mesaj yolluyor."

Sabah yazarı Mahmut Övür ise 24 Kasım'da yayımlanan yazısında şunları öne sürdü:

"Bunun son örneği de bu gerilimden bir süre sonra yapılan İstanbul CHP İl Divan Kurulu toplantısında yaşandı. İlginç olan Divan Kurulu üyelerinden birinin İmamoğlu'nun akrabası Ufuk İnan olmasıydı. Kaftancıoğlu, İnan'ın da bulunduğu o toplantıda İmamoğlu'nun hırsını yenemediğini, bir "şizofren" gibi davrandığını söylüyordu. Tabii bu sözlerinin hemen İmamoğlu'na ulaşacağını da biliyordu ve öyle de oldu. Ufuk İnan, toplantıdan hemen sonra İmamoğlu'nu arıyor ve Kaftancıoğlu'nun kendisine "şizofren" dediğini aktarıyordu. İmamoğlu bu sözleri duyar duymaz İstanbul CHP il binasına gidiyor ve öfkeyle Kaftancıoğlu'nun odasına giriyordu. Bu tam anlamıyla bir baskındı. Ancak CHP kulislerinde konuşulanlara göre, Kaftancıoğlu bu baskının hedefine ulaşmaması için il binasını terk etmişti.

İMAMOĞLU'NUN AÇIKLAMASI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün yaptığı açıklamada, söz konusu iddiaya ilişkin şunları söylemişti: "Canan Kaftancıoğlu, nezaketli bir hanımefendidir. Yani bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir, diye düşünüyorum. Söyleyeceğim bu kadar."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol