birgün

22° AÇIK

İmamoğlu'ndan açıklama: İstanbul'un hiçbir büyük meydanında sıkıntı yaşanmadı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış sebebiyle yaşanan sorunların atlatıldığını bildirerek "İstanbul’un hiçbir büyük meydanında sıkıntı yaşanmadı. Bir yaralanma ihbarı almadık" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 15.08.2022 11:54
İmamoğlu'ndan açıklama: İstanbul'un hiçbir büyük meydanında sıkıntı yaşanmadı
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da etkili olan sağanağa ilişkin Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) durum bilgilendirmesi yapmak üzere açıklamalarda bulundu.

Tüm belediye ekipleriyle sahada olduklarını bildiren İmamoğlu, "Bir bölgeye müdahale etme süremiz 10-15 dakikayı bulmadı" dedi.

Yağışların öğleden sonra 15:00'a kadar etkili olacağını söyleyen İmamoğlu, yurttaşlara "Mecbur kalınmadıkça araçlarıyla dışarıya çıkmasınlar" uyarısında bulundu.

İklim krizine dikkat çeken İmamoğlu, hafta sonu itibarıyla sıcaklıkların 35 dereceye çıkacağını bildirdi.

İmamoğlu şunları söyledi:

"İstanbul’un hiçbir büyük meydanında sıkıntı yaşanmadı. Su birikintileriyle ilgili sorunlar atlatıldı. Bugün yağışın yoğun olduğu, mevsim normallerinin neredeyse 4 katına çıktığı bir gün yaşadık. İklim değişikliği hepimizin temel sorunu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen bilgilere göre 3-4 gün sonra hava sıcaklığı 35 dereceye çıkacak. Bu konuda da vatandaşlarımızı uyaracağız. Bu uyarılara dikkatli bir biçimde eşlik etmesini istiyoruz. İklim değişikliğiyle mücadelede hep birlikte olmamız şart.

Şu ana kadar bir yaralanma, kaza ihbarı almadık. Su baskınlarıyla ilgili çok yoğun, telafi edilemez noktada olan bir sorun yok. Gelen ihbarlara hızlıca müdahale ediliyor. Yağmur ayrılana kadar lütfen konumunuzu değiştirmemeye, trafiğe çıkmamaya gayret ediniz. Bu yağışa rağmen çok az sorunla süreci atlattığımızı ifade edebilirim. 6 bine yakın çalışanımıza teşekkür ediyorum"

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol