birgün

12° PARÇALI BULUTLU

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a sitem: "Teşekkür edebileceğim bir işbirliğimiz olmasını isterdim"

Silivri Boğluca Yaşam Vadisi'nin açılış töreninde açıklamalarda bulunan İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhur İttifakı'nda İBB'ye kreş yapması için alan tahsisi yapan tek belediyenin Silivri Belediyesi olduğunu söyledi. Burada yaptığı konuşmada, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sitem eden İmamoğlu "Ben istemez miyim? Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür edebilecek iş birliğimiz olsa... Bana bunu yaşatmadılar" dedi.

GÜNCEL 24.08.2022 14:44
İmamoğlu'ndan Erdoğan'a sitem: "Teşekkür edebileceğim bir işbirliğimiz olmasını isterdim" Fotoğraf: Depophotos
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ben istemez miyim? Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür edebilecek iş birliğimiz olsa... Bana bunu yaşatmadılar" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, Silivri Boğluca Yaşam Vadisi'nin açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

İBB'nin 150 mahalleye 150 kreş açma hedefi olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, Cumhur İttifakı'nda İBB'ye kreş yapması için alan tahsisi yapan ilk ve tek belediyenin Silivri Belediyesi olduğunu söyledi. Boğluca, Yaşam Vadisi'ni de işbirliğiyle yaptıklarını belirten İmamoğlu, Erdoğan’a sitem ederek, "Kendisiyle teşekkür edebileceğimiz bir işbirliğimiz olmasını isterdim" dedi.

İmamoğlu, şunları söyledi:

"Ben istemez miyim? Sayın Cumhurbaşkanımıza ben de bu kürsüden keşke teşekkür edebileceğim iş birliğimiz olsa... Ben istemez miyim? Yürekten isterim. Bu ülkenin seçtiği Sayın Cumhurbaşkanına, bakanına teşekkür etmeyi ben yürekten isterim. Bana bunu yaşatmadılar. Yaşatmıyorlar, keşke yaşatsalar.Benim teşekkürüm de güzeldir ha onu söyleyeyim. Vallahi Volkan Bey'den daha güzel teşekkür ederim. Teşekkürde daha iyi teşekkür ederim. Ama yaşatmıyorlar yapacak bir şey yok. Şimdi burada iş birliği bize ne kazandırdı? Volkan Yılmaz'la Büyükşehir Belediyemizle Silivri'nin iş birliği ne kazandırdı? 245 bin metrekare yeşil alan kazandırdı kardeşim. Bu iş birliği olmasa ne olurdu? Tökezlerdi, eksik kalırdı, yapılamazdı, gecikirdi. Olmadı, başardık! Teşekkür ediyorum Volkan Bey'e de Silivri Belediyesi'ne de."

ANKA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol