birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

İmamoğlu'ndan 'Türk Ocakları' tepkisi: Bu kararın altında ezilirler

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türk Ocakları İstanbul Şube Başkanı'nın görevden alınmasına tepki göstererek, "Türk Ocağı'na faydalarım olmuştur. Yarın da olacaktır. Yani bu kararın altında ezilirler. Ezildiler de zaten. Bence ezildiler. Sesleri bile çıkamayacak bu saatten sonra" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 29.06.2022 16:47
İmamoğlu'ndan 'Türk Ocakları' tepkisi: Bu kararın altında ezilirler
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile katıldığı etkinliğin ardından Türk Ocakları İstanbul Şube Başkanı'nın görevden alınmasına tepki gösterdi. İmamoğlu, "Bu kararın altında ezilirler. Ezildiler de zaten. Bence ezildiler. Sesleri bile çıkamayacak bu saatten sonra" dedi.

Bağcılar'da kurulan Sosyal Uyum Destek Merkezi'nin (SUDEM) açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Bağımlılık tanısı almış bireylere ve yakınlarına yönelik danışmanlık ve bilgilendirme hizmetleri sunulacak olan SUDEM'in açılışından sonra merkezi gezen İmamoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bağımlılıkla mücadele noktasında İstanbul'un alarm verdiğini belirterek, İBB olarak önemli bir toplumsal sorumluluğa adım attıklarını söyledi.

Bu düşünceyle 18 Kasım 2020'de içki, madde ve teknoloji bağımlılığına yönelik koruyucu, önleyici ve rehabilite edici hizmetler sunmak amacıyla, Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Şube Müdürlüğünü kurduklarını hatırlatan İmamoğlu, şöyle devam etti:

"Bağcılar'da klinik psikolog, sosyal çalışmacı, ergoterapist gibi uzmanlardan oluşan bir kadroyla hizmet veriyoruz. Şubat'tan beri buradayız. Sultanbeyli'deki merkezimiz ise bu ay hizmete başladı. Buralarda özellikle bağımlılık alanında rehabilitasyon, danışmanlık, yönlendirme hizmeti yapıyoruz ve bağımlı tanısı almış bireylere ve ailelerine de ücretsiz hizmetin içinde oluyoruz. Bazen aile içinde gizli bir biçimde bu süreci yaşayan yetişkin insanların olduğunu tespit etmekteyiz. Ve tabii bu çevresel anlamda da ciddi bir sorun yaratıyor."

TÜRK OCAKLARI AÇIKLAMASI

İmamoğlu, Türk Ocakları İstanbul Şube Başkanı'nın görevden alınmasına ilişkin soruya ise "Üzüntüyle karşıladım. Bu tür sivil toplum kuruluşlarının varlığından kimin ne zaman haber aldığını ya da nasıl iş birliğinde olduğunu bazen kimse bilemez. Örneğin 110 yıllık Türk Ocağıyla benim de bir bağım olmuş olabilir. Benim de yakınlarımın geçmişte içinde olduğu bir ortam olabilir. Olabilir derken tahminen elbette konuşmuyorum, mesaj veriyorum buradan" diye konuştu.

İBB gibi kurumların bu tür sivil toplum kuruluşlarına destek olduklarını anlatan İmamoğlu, "Orada gelirler, bu çalışmalarını yürütürler. Yapılan iş ve işlem böyle bir işlem. 2016'da da aynısı yapılmış. O dönemde de yine Cumhuriyet Halk Partili olan Kartal Belediyesi'yle süreç yürütülmüş" dedi.

İmamoğlu, şunları kaydetti:

"Bakın benim Türk Ocağı'na faydalarım olmuştur. Kimse bunu bilemez. Belki farkındadırlar, değillerdir. Merkezine de faydalarım olmuştur. İstanbul gibi başka yerlere de faydalarım olmuştur. Yarın da olacaktır. Yani bu kararın altında ezilirler. Ezildiler de zaten. Bence ezildiler. Sesleri bile çıkamayacak bu saatten sonra. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türk Ocağı'na gösterdiği hassasiyetin ben şahidiyim. Bir başka genel başkan gösterse Türk Ocağı bugün çok daha rahat, çok daha huzurlu yerlerde olurdu."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol