birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 06.04.2021 09:23

İmamoğlu'nun paylaşımını alıntılayan Bakan Selçuk'a İBB'den imalı teşekkür

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeni doğan bebeklere destek kampanyasını duyurduğu paylaşımını alıntılayan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, ilçe belediyelerini işaret ederek kampanyayı küçümsemeye çalıştı. Bakana yanıt İBB Sözcüsü Ongun'dan geldi: "Teşekkür ederiz, takipçisi olacağız."

İmamoğlu'nun paylaşımını alıntılayan Bakan Selçuk'a İBB'den imalı teşekkür

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeni doğan bebeklere yardım kampanyasını duyurmasıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, buna benzer projelerin yürürlükte olduğunu ileri sürdü. Selçuk'a yanıt ise İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan geldi.

İmamoğlu, Erdoğan'a gönderme yaparak “3 çocuk tavsiye etmek kolay da masraflarını karşılamak kolay değil. Yeni doğan bebeklerin tüm ihtiyaçlarını 4 ay karşılayabilecek destek paketini ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtmaya başlıyoruz. Özellikle bebek ürünleri üreticilerimizi kampanyaya desteğe davet ediyorum” paylaşımında bulundu. Bu paylaşımı alıntılayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk ise şunları yazdı:

"İlçe belediyelerimizin yıllardır yeni doğanlara yaptıklarını büyükşehir olarak keşfetmenizden dolayı memnun olduk. Ayrıca doğum/eğitim/sağlık/öksüz-yetim yardımı gibi çocuk odaklı desteklerimiz de var. 130 bin çocuğumuz düzenli SED almakta. Hani gerekirse tekraren keşfetmeyin."

Selçuk'a yanıt ise İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan geldi. Ongun, "Yeni çocuk sahibi olan ebeveynlere duyuru" dedi ve şu ifadeleri kullandı; "Bakanımız, Türkiye’de yeni doğan tüm bebeklerin 4 aylık mama- bez-zıbın vb ihtiyaçlarını karşılayacaklarını bu tweetle beyan etti. Kendisine tüm yeni ebeveynler adına teşekkür eder, bunun takipçisi olacağımızı beyan ederiz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol