birgün

28° PARÇALI AZ BULUTLU

İmamoğlu ve Seçer'den tepki: Bu karar orman alanlarını işgal edenlere ödül

Dün gece yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı’yla Mersin’deki bazı orman alanları, orman dışına çıkarıldı. Karara, sosyal medya hesabından tepki gösteren Mersin Büyükşehir Belediye (MBB) Başkanı Vahap Seçer, “Bu orman alanlarını işgal edenlere ödül, TOKİ‘ye arazi açma girişimidir” dedi.

GÜNCEL 08.01.2022 17:08
İmamoğlu ve Seçer'den tepki: Bu karar orman alanlarını işgal edenlere ödül
Abone Ol google-news

Mersin’deki orman alanı, AKP’li Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karar sonucunda orman alanı olmaktan çıkarıldı.

Söz konusu kararı, “orman alanlarını işgal edenlere bir ödül olduğunu ve yapılabilecek TOKİ’ye yeni arazi açma girişimi” olarak değerlendiren MBB Başkanı Seçer’e Ekrem İmamoğlu’ndan destek geldi.

Seçer’in paylaşımını alıntılayan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Değerli Başkanım, ormanlarımızı korumak için hukuksal mücadelenizde yanınızdayım” dedi.

Seçer kararı şu şekilde duyurdu:

“Cumhurbaşkanlığı kararıyla Mersin’deki bazı orman alanları belediyemizden görüş bile alınmadan orman dışına çıkarıldı. Bu orman alanlarını işgal edenlere ödül, TOKİ‘ye arazi açma girişimidir.”
Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol