birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

İmranlı Belediyesi'nde yeni belediye başkanı belli oldu

İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl’ın geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirmesinin ardından belediye meclisi oy çoğunluğu ile Özkan Demir’i İmranlı Belediye Başkanı olarak seçti.

YEREL 07.12.2021 16:04
İmranlı Belediyesi'nde yeni belediye başkanı belli oldu
Abone Ol google-news

Geçirdiği trafik kazasının ardından hayatını kaybeden CHP'li İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl'ın yerine, yapılan oylama ile Özkan Demir seçildi.

Sivas'ın İmranlı ilçesinde 2019 yılı Mahalli İdareler Seçiminde CHP’den aday olup seçilen Murat Açıl, geçtiğimiz hafta İmranlı yakınlarında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Açıl’ın vefatının ardından İmranlı Belediyesi Meclisi bugün, yeni başkanı belirlemek için toplandı.

Yapılan toplantıda AKP'li Meclis Üyesi Özkan Demir ve CHP’li Meclis Üyesi Doğan Alışkan başkanlık için yarıştı. Demir, 9 üyeden 6 oyunu alarak başkanlık görevine seçildi. İmranlı Belediyesi Meclisinin 5 AKP'li, 3 CHP’li ve 1 MHP’li üyesi bulunuyor.

İmranlı Belediye Başkanlığı görevine seçilen Özkan Demir seçim sonrası yaptığı açıklamada, “Öncelikle başkanımıza Allah’tan rahmet, sevgili ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Böyle olmasını kimse istemezdi. Başkanımla İmranlı iyi bir ivme yakalamıştı. Takdiri ilahi bu kadarmış. Üzgünüz. Değerli meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte sağ duyulu bir şekilde seçimimizi yaptık. Görevi bize layık gördüler. Allah izin verirse yine hep birlikte bu işi yürüteceğiz” dedi.

(İHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun