birgün

9° AZ BULUTLU

'İnatçı Köstebek'in güncellenmiş yeni baskısı çıktı

"İnatçı Köstebek: Çağrı Merkezlerinde Gençlik, Sınıf ve Direniş" kitabı İmge Yayınevi'nden çıkan yeni baskısıyla raflarda yerini aldı.

BİRGÜN KİTAP 20.10.2021 13:00
'İnatçı Köstebek'in güncellenmiş yeni baskısı çıktı
Abone Ol google-news

Prof. Dr. Gamze Yücesan-Özdemir’in 2014 yılında kaleme aldığı, "İnatçı Köstebek: Çağrı Merkezlerinde Gençlik, Sınıf ve Direniş" kitabı yeni baskısıyla raflarda yerini aldı.

Gamze Yücesan-Özdemir’in 7 yıl öncekaleme aldığı İnatçı Köstebek’in ilk baskısında tartışılan konular hala güncelliğini koruyor.

Çağrı merkezleri, teknolojinin çalışma üzerindeki etkisi, çalışmanın doğası, uzaktan ve evden çalışma üzerine yürütülen tartışmaların kristalize olduğu yerler olarak öne çıkıyor. Çağrı merkezlerinde çalışanların çoğu gençler. Kitap yeni baskısında, onların salgın sürecinde güvencesizliği ve korumasızlığı nasıl sert deneyimlediğini de anlatıyor. Sokağa çıkma yasağı konduğu halde çalışan emekçi gençler, internet ve bilgisayar imkânlarına sahip olmadan uzaktan eğitime erişmeye çabalayan yoksul gençler, güvencesiz ve geleceksiz çalışma koşullarında salgında işsiz kalan gençler…

İnatçı Köstebek yeni baskısında tüm bu başlıkları tartışırken "Nasıl çalışıyoruz ve nasıl çalışabiliriz?" sorusu üzerine düşünmeye çağırıyor.

'YAŞADIĞIMIZ HAYATI BAŞKA BİR HAYATLA DEĞİŞTİRMEK GENÇLERE YAKIŞIR'

Gamze Yücesan-Özdemir, yeni baskının önsözünde gençlere çağrıda bulunarak, “Şu an yaşadığımız hayat eşitsiz, adaletsiz ve hakkaniyetsiz ise önümüzdeki seçenek onun eşitsizliğini azaltmak ve adaletsizliğini düzeltmek değil, yaşadığımız hayatı başka bir hayatla değiştirmektir. Bu da en çok gençlere yakışır. O zaman, Hadi İnatçı Köstebek!” ifadelerine yer verdi.

inatci-kostebek-in-guncellenmis-yeni-baskisi-cikti-934264-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun