birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 28.07.2021 13:28

İnce: ÇAYKUR zarar ediyorsa iki şey var; bir hırsızsınız, iki beceriksizsiniz

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, iktidara eleştirilerde bulunarak, "Eğer dünyada tekel olduğun, yüzde 65'ine sahip olduğun bir ürünü yönetemiyorsan, bunu pazarlayamıyorsan bunun hali Hamburg'da ise sen beceriksizsin. Senin, 'dış güçler' demene gerek yok" dedi. "Çay içmeyen insan var mı?" diye soran İnce, "85 milyon çay içtiğine göre, ÇAYKUR zarar ediyorsa iki şey var; bir hırsızsınız, iki beceriksizsiniz" ifadelerini kullandı.

İnce: ÇAYKUR zarar ediyorsa iki şey var; bir hırsızsınız, iki beceriksizsiniz

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "85 milyon çay içtiğine göre, ÇAYKUR zarar ediyorsa iki şey var. Bir hırsızsınız, iki beceriksizsiniz" dedi.

İnce, esnaf ziyareti öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, dün Rize ve Arhavi'de sel bölgesindeki yurttaşlara "geçmiş olsun" dileklerini ilettiğini, Karadeniz'e gelmişken Ordu'yu da ziyaret etmek istediklerini söyledi.

Türkiye'yi 19 yıllık bir iktidarın yönettiğini ifade eden İnce, Türkiye'nin artık yönetilmediğini belirtti. İnce, çay ve fındığı yönetemeyenin, Türkiye'yi de yönetemeyeceğini kaydederek, "Eğer dünyada tekel olduğun, yüzde 65'ine sahip olduğun bir ürünü yönetemiyorsan, bunu pazarlayamıyorsan bunun hali Hamburg'da ise sen beceriksizsin. Senin, 'dış güçler' demene gerek yok. Sen yerli ve milli değilsin. Yüzde 65'ine sahip olduğun biri ürünü dünya çapında değerlendiremiyorsan, 'dış güçler' deme hakkın yok" diye konuştu.

Türkiye'de 85 milyon insan olduğunu anımsatan İnce, "Çay içmeyen insan var mı?" sorusunu yöneltti. İnce, "demek ki 85 milyon insanın ÇAYKUR'dan alışveriş yaptığına" işaret ederek "85 milyon çay içtiğine göre, ÇAYKUR zarar ediyorsa iki şey var; bir hırsızsınız, iki beceriksizsiniz" ifadesini kullandı.

Muharrem İnce, bir gazetecinin fındık fiyatının ne kadar olması gerektiğine ilişkin sorusu üzerine, şu değerlendirmede bulundu:

"Dünyada yüzde 65'ini ürettiğimiz bir ürüne sahip çıkamıyorsak, eğer buradaki üretici bunun değerini alamıyorsa, dünyadaki çikolata fabrikalarının esiri olmuşsan sen bu ülkeyi doğru yönetemiyorsun demektir. 20 yıldır bunu yapamadılar. Yine yapamayacaklarından eminim. Allah'ın izni, milletin isteğiyle Memleket Partisi'ni iktidar yaptığımızda çay ve fındık gereken değeri alacaktır, merak etmeyin."

"Türkiye yol geçen hanı değildir" ifadesini kullanan İnce, şunları kaydetti:

"Türkiye büyük bir devlettir. Komşu devlette bir sorun çıktığında, Türkiye burada insanlara yardım etmeli midir? Evet, etmelidir. Ama Türkiye yol geçen hanı değildir. Türkiye'de sokakta gördüğünüz her 10 kişiden birisi mültecidir. 7-8 milyon mülteci var. Böyle bir ülke yönetilemez. Bu doğru değil."

Muharrem İnce, daha sonra beraberindeki Genel Başkan Yardımcısı Gaye Usluer ve Ordu İl Başkanı Mahir Akdere ile Süleyman Felek ile Sırrıpaşa Caddesi'nde esnafı ziyaret etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol