birgün

9° PARÇALI BULUTLU

İnce'den Mehmet Ali Çelebi'nin AKP'ye katılacağı iddialarına ilişkin açıklama

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP ile yollarını ayırdıktan sonra Memleket Partisi'ne geçen ancak oradan da istifa eden Mehmet Ali Çelebi'nin geçmişte sert sözler söylediği AKP’ye katılacağı iddialarıyla ilgili konuştu. Çelebi'nin "anlamsız gerekçelerle" Memleket Partisi'nden ayrıldığı yorumunu yapan İnce, "‘Ergenekon'un savcısıyım' diyen Erdoğan'ı tercih ediyorsa diyecek bir şey yok. Bu katiline aşık olmaktır" dedi.

SİYASET 09.08.2022 09:26
İnce'den Mehmet Ali Çelebi'nin AKP'ye katılacağı iddialarına ilişkin açıklama
Abone Ol google-news

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP’den istifa ettikten sonra Memleket Partisi’ne geçen, son olarak bu partiden de istifa ederek AKP’ye katılacağı iddia edilen ancak yola bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini açıklayan Mehmet Ali Çelebi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuşan İnce, Çelebi'nin Memleket Partisi’nden “anlamsız gerekçelerle" ayrıldığını söyleyrek, "Çelebi'nin de yargılandığı Ergenekon davasında, bir tarafta ‘Ben bu davanın savcısıyım' diyen Recep Tayyip Erdoğan var. Onu alıp milletvekili yapan Kemal Kılıçdaroğlu'nu, duruşma salonunda kendisini canla başla savunan Muharrem İnce'yi tercih etmiyor, ‘Ergenekon'un savcısıyım' diyen Erdoğan'ı tercih ediyorsa diyecek bir şey yok. Bu katiline aşık olmaktır. Yani yapılacak bir şey yok" diye konuştu.

"AKIL TUTULMASI"

İnce, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

"Bugün geriye dönülse, Silivri mahkemelerinde kendisini yine savunur muyum? Evet, yine savunurum. Onun için yaptığıma pişman değilim. Benim yaptığım bir demokrasi mücadelesi, ilkeli, omurgalı duruştur. Ben bu şekilde bakıyorum. Bizimle olduğu dönemde, anlamsız gerekçelerle ayrıldı. Suçun bizde olmadığı ortada. Yolu açık olsun. Ne diyeyim, FETÖ'cü hakim ve savcıların bulunduğu mahkemede yaşadıklarını unuttuysa, yaptığına da en hafif tabirle ‘Akıl tutulması' diyorum."

"HATA YAPTIM, YANLIŞ KİŞİLERLE YOLA ÇIKMIŞIM"

İnce, seçim dönemi yaklaşırken kendisine “hata” yapıp yapmadığını soran Öztürk’e şöyle yanıt verdi:

“Evet hata yaptım. Bunun için kimseye kızmıyorum; kendime kızıyorum. Bir söz vardır, ‘Önce yol arkadaşlığı, sonra yol' diye. Bazı yanlış kişilerle yola çıkmışım. İkincisi de erken seçim olur diye seçime girme hakkı elde edebilmek için acele etmişim. Şimdi onu düzeltmeye uğraşıyorum.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun