birgün

10° PARÇALI BULUTLU

‘İndirim’ çabuk bitti!

Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri’nde indirim vaadi kısa sürdü. 15 Ağustos’ta yapılan indirim açıklamasının üzerinden bir ay geçmeden fiyatlar zamlandı.

EKONOMİ 10.09.2022 06:30
‘İndirim’ çabuk bitti! Fotoğraf: Depo Photos
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tarım Kredi’de tutmayan indirim vaadi de kısa sürdü. Ürünlerin fiyatlarının 20 liraya kadar arttığı görüldü. Erdoğan’ın 8 Ağustos’taki Merkez Karar Yönetim Kurulu Toplantısı’nda (MKYK) Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye Tarım Kredi Kooperatiflerine ait marketlerde fiyatları düşürme çağrısında bulunmasıyla 15 Ağustos’ta gerçekleşeceği söylenen indirim vaadi daha bir ay geçmeden boşa çıktı. 15 Ağustos’ta ucuza ürün alabileceğini düşünerek marketleri dolduran yurttaşların olduğu fotoğraflardan geriye boş marketler kaldı.

Önceleri son tüketim tarihi geçmiş ürünlerin satıldığı ve üretim tarihi olarak gelecek tarihlerin yazıldığı ürünlerin satıldığı ortaya çıkan Tarım Kredi marketlerindeki indirimler de geride kaldı. Enflasyonla mücadelenin en önemli girişimi olduğu ve zincir marketleri dize getireceği iddia edilen Tarım Kredi Marketlerinde fiyatlar yükseldi. Zincir marketlerin Tarım Kredi’ye göre çok daha ucuz olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

indirim-cabuk-bitti-1062139-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol