birgün

2° AZ BULUTLU

GÜNCEL 10.12.2020 16:27

İnegöl Belediyesi personeli virüs kılığına girerek uyarılar yaptı

İnegöl Belediyesi personeli virüs kılığına girerek uyarılar yaptı

Virüs kostümü giyen İnegöl Belediyesi personeli, cadde ve sokaklarda yurttaşlara uyarılar yaptı. Bu anlar gizli kameralarla da kaydedilerek belediyenin sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

İnegöl Belediyesi, Covid-19 salgınını konu alan bir çalışma hazırladı. İnegöl Belediyesi Şehir Tiyatroları, koronavirüs kostümü ile şehrin en işlek cadde ve sokaklarında maske, mesafe ve hijyen uyarıları yaptı. Kimi zaman bankamatikte sıra bekleyenlerin arasına dalan, kimi zaman ise bankta oturan yaşlıların yanına yanaşan koronavirüs, bazen de grup şeklinde yürüyenlere sessizce yaklaşarak korkutup uyarılarını yaptı.

Görüntüler sonrası video klip ile ilgili açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “İnegöl Belediyesi olarak farkındalık çalışmalarımıza devam ediyoruz. Böylesine kritik bir süreçte vatandaşlarımızın tedbirleri elden bırakmamasına dikkat çekmek için bir arkadaşımız koronavirüs kostümüyle çarşıda ve sokakta gezdi. Virüsün her yerde olduğunun en belirgin halini aslında bu farkındalık çalışmamız ile anlatmış olduk. Hep birlikte kurallara uyarak bu süreci en sağlıklı şekilde atlatacağız” dedi.

inegol-belediyesi-personeli-virus-kiligina-girerek-uyarilar-yapti-815189-1.